Captain America 4 mení názov, dostávame prvý záber z nakrúcania s Harrisonom Fordom!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Captain America 4 mení názov. Z pôvodného podtitulu New World Order sa teraz stáva Brave New World. Spoločnosť Marvel to oznámila prostredníctvom svojich sociálnych sietí, k správe pridali aj prvý záber z nakrúcania. Vidíme na ňom dve z hlavných hviezd – Harrisona Forda a Anthony Mackieho.

Captain America 4 má nový názov a odhaľuje prvý záber z nakrúcania

Mackie stvárni úlohu predmetného hrdinu po prvý raz na veľkom plátne. Predtým sme ho z filmového univerza MCU mohli poznať ako Falcona. Štít a s ním aj povinnosti „ochrancu Ameriky“ prevzral od zostarnutého Steva Rogersa (Chris Evans) na konci filmu Avengers: Endgame. Jeho cestu narastajúcej zodpovednosti a toho, ako sa stáva hoden svojho nového titulu, sme však mohli vidieť až v seriáli The Falcon and the Winter Soldier na Disney+.

Z Nového svetového poriadku je Úplne nový svet

Jeden z tvorcov seriálu The Falcon and the Winter Soldier, Malcom Spellman, sa podieľa aj na scenári pre film Captain America 4. Jeho spoluautorom je Dalan Musson. Réžiu si zobral na starosť Julius Onah, ktorého môžeme poznať ako tvorcu The Cloverfield Paradoxu.

Harrison Ford (Indiana Jones) sa v MCU objaví po prvý raz ako Thaddeus „Thunderbolt“ Ross. Rolu prevzal po zosnulom Williamovi Hurtovi, ktorý ju hral ešte od filmu Neuveriteľný Hulk (2008). Niekdajší generál a tajomník bude teraz vo filme prezidentom Spojených štátov amerických. 80-ročný herec si nakrúcanie vraj užíva, avšak priznáva, že má aj poriadne ťažké momenty. Nie je to vraj prechádzka ružovou záhradou. Kolega Mackie mu je ale údajne nápomocný, ujal sa aj role vysvetľovania a Fordovi objasňuje, čo sa vo filmovom svete deje.

captain america brave new world
Zdroj: sportskeeda.com

Ford si nakrúcanie užíva

Veľkým prekvapením je, že sa do filmu vracia Liv Tyler. Tá si zahrala postavu Betty Ross (teda Thaddeovej dcéry) v spomenutom filme s Hulkom z roku 2008. Uvidíme, či pôjde iba o jednorazovú záležitosť v nedôležitej scéne, alebo sa nakoniec stretne aj s Bruceom Bannerom, pri ktorom sa odvtedy vymenil herec – Edwarda Nortona nahradil Mark Ruffalo.

Nejde však o jediný návrat. Svoju rolu si opäť strihne aj Tim Blake Nelson ako Samuel Stern, molekulárny biológ a v podstate tvorca zápornej postavy menom Abomination. Naposledy sme ho videli v ochrannej väzbe S.H.I.E.L.D.-u.

S názvom štvrtej časti série sa našťastie nezmenil aj dátum premiéry. To znamená, že nového Captaina Americu, Harrisona Forda debutujúceho v MCU a mnoho ďalšieho si budeme môcť vychutnať už dávnejšie potvrdeného 3. mája 2024.

Čo hovoríte na to, že Captain America 4 mení názov? Páči sa vám prvý záber z nakrúcania, na ktorom sú Anthony Mackie aj Harrison Ford? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -