Liv Tyler si zopakuje rolu Betty Ross v pripravovanom MCU filme Captain America: New World Order

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Liv Tyler v Captain America 4

Známy americký hrdina dostane už svoj štvrtý film. Tentoraz ho však už zastúpi jeho nástupca, známy predtým ako hrdina Falcon. Sam Wilson (Anthony Mackie) má pred sebou ťažkú úlohu dorásť do štítu slávneho hrdinu, no určite mu v tom pomôžu aj vracajúce sa postavy z minulosti. Medzi nich patrí aj Betty Ross, ktorú hrá Liv Tyler, vracajúca sa do MCU po 16 rokoch vo filme Captain America 4.

Prvýkrát sme ju videli vo filme Neuveriteľný Hulk v roku 2008. Betty Ross bola vedkyňa a zároveň láska Bruca Bannera, vtedy ešte hraného Edwardom Nortonom. Zároveň však bola aj dcérou generála Thaddeusa „Thunderbolta“ Rossa, vtedy hraného Williamom Hurtom. Obaja herci boli vymenení. Nortona vymenili kvôli nezhodám a Hurta preto, lebo prednedávnom bohužiaľ zomrel.

Betty a Thunderbolt Ross
Zdroj: cbr.com

Captain America 4 sa stáva Hulkovým filmom bez Hulka

Captain America: New World Order, ako sa film oficiálne nazýva, sa momentálne natáča a vyjde 3. mája 2024. Už tak je však známa veľká časť obsadenia. Zaujímavé je, že z filmu o Hulkovi sa okrem Betty Ross vráti aj jej otec, generál Ross, tentokrát hraný Harrisonom Fordom. Podľa prvých informácií by mal byť dokonca prezidentom U.S.A. V treťom Captainovi Americovi bol tajomníkom prezidenta a teraz sa ešte viac posunul.

Ďalším navrátilcom bude Samuel Sterns/Leader (Tim Blake Nelson), menší záporák zo spomínaného filmu. Jediný z toho filmu, koho neuvidíme, alebo o tom aspoň nateraz nevieme, je Hulk (Mark Ruffalo). Okrem nich sa môžeme tešiť aj na Joaquina Torresa (Danny Ramirez) ako nového Falcona či prvého čierneho Captaina Americu, Isaiaha Braldeyho (Carl Lumbly). Obaja debutovali v seriáli Falcon a Zimný vojak.

Captain America Falcon
Zdroj: screenrant.com

O čom film bude podľa prvých chýrov?

Ako úplne nová herečka sa predstaví aj Shira Haas – izraelská herečka – ktorá stvárni izraelskú hrdinku s prezývkou Sabra, vlastným menom Ruth Bat-Seraph. Celé toto obsadenie nás pripravuje na politický, temný a paranojou naplnený triler, ktorý zrežíruje Julius Onah. Presný dej nepoznáme, no ako pri väčšine nových projektov z tohto sveta, na povrch vyplávali rôzne chýry.

Podľa nich by sme mali vidieť v tomto filme adamantium, tvrdý kov, ktorý tvorí kostru Wolverina v komiksoch. Tento kov ľudia ťažia z tela Celestiála Tiamuta, ktorého premenili Eternals na kameň, alebo teda zrejme na adamantium. Z Tiamuta sa stal ostrov, pričom o drahocenný kov, ktorý teraz na ňom je, bojujú všetky národy. Každý krajina totiž tvrdí, že ostrov patrí im.

Eternals
Zdroj: reddit.com

Kov chce aj Amerika a prezident Ross urobí všetko preto, aby ostrov a adamantium získal. Ako Rossovi, tak aj ďalším záporákom túžiacich po adamantiu sa však postaví nový Captain America. Tejto téme – vojne o adamantium či dokonca vibránium – sa má podľa prvých chýrov venovať aj film Thunderbolts, v ktorom si zahrá parťák Sama Wilsona, Bucky Barnes (Sebastian Stan). A tak je šanca, že filmy budú nejak prepojené.

Čo hovoríte na rozrastajúce sa obsadenie štvrtého Captaina Americu? Na ktorú vracajúcu sa postavu sa tešíte najviac?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -