Kapitán Amerika: Nový svetový poriadok. Temný triler odhaľuje známeho záporáka a obsadenie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Captain America: New World Order

Sam Wilson (Anthony Mackie) je nový Kapitán Amerika, či už sa to fanúšikom páči alebo nie. Počas nedávnej akcie Comic-Con v San Diegu sme sa dozvedeli, že v poradí štvrtá sólovka so supervojakom ponesie názov Captain America: New World Order – teda Nový svetový poriadok. Politickou tematikou tak môže ísť v šľapajach skvelého Kapitán Amerika: Zimný vojak, mojím subjektívnym názorom dodnes najlepšieho MCU filmu. Teraz to máme potvrdené, štvorka bude paranojou naplnený triler.

Na Disney prezentácii D23 Expo sme dostali lepší náhľad na film – od obsadenia až po návrat dávno zabudnutého zloducha. Poďme pekne postupne.

Leader/Samuel Sterns je späť

Tim Blake Nelson ako Leader/Samuel Sterns
Tim Blake Nelson ako Leader/Samuel Sterns; Zdroj: filmsnewsfeed.com

Záporákom filmu bude Samuel Sterns a.k.a. Leader. Pamätáte si na film Neuveriteľný Hulk z roku 2008? Ten je samozrejme oficiálnym kánonom, ako potvrdil aj teraz vysielaný seriál She-Hulk: Neuveriteľná právnička. Práve v takmer 15 rokov starom filme sa tento zloduch ukázal, stvárnil ho herec Tim Blake Nelson – ktorý sa teraz vracia do úlohy.

V spojení s názvom filmu tak prichádzajú jasne viditeľné teórie. Tim Blake Nelson je židovským hercom a fráza „Nový svetový poriadok“ nie je len tak vymyslená, ide o skutočnú konšpiračnú teóriu. Presnejšie hovorí o tom, že „malá skupina medzinárodných elít kontroluje a manipuluje vlády, priemysel a mediálne organizácie po celom svete“. Bude práve toto hlavnou premisou štvrtého Kapitána Ameriku?

Obsadenie

Shira Haas ako Sabra/Ruth Bat-Seraph
Shira Haas ako Sabra/Ruth Bat-Seraph; Zdroj: kakuchopurei.com

Politickú a židovskú teóriu podporuje aj odhalené obsadenie. Ako úplne nová herečka sa predstaví Shira Haas – izraelská herečka – ktorá stvárni izraelskú hrdinku s prezývkou Sabra, vlastným menom Ruth Bat-Seraph. Postava sa narodila neďaleko Jeruzalema v Izraeli a bola vychovaná v špeciálnom kibuci, ktorý prevádzkuje izraelská vláda spolu so svojou rodinou. Po tom, čo sa prejavila jej mutantská sila, bola Ruth Bat-Seraph prvou nadľudskou agentkou stvorenou, aby slúžila Mossadu (Izraelská tajná služba).

Po Kamale Khan zo seriálu Ms. Marvel tak pôjde o ďalšiu mutantku v MCU. A jej izraelský pôvod nám opäť napovedá, akým smerom sa politický triler vydá.

Carl Lumbly ako Isaiah Bradley a Danny Ramirez ako Joaquin Torres
Carl Lumbly ako Isaiah Bradley a Danny Ramirez ako Joaquin Torres; Zdroj: newsweek.com, decider.com

Do hereckého ansámblu sa pridáva aj Carl Lumbly ako Isaiah Bradley, prvý a originálny supervojak, ktorého predstavil seriál Falcon a Zimný vojak. Teoreticky môže pôsobiť ako mentor nášho nového Kapitána, tiež čiernej pleti. Ďalším potvrdeným je návrat Dannyho Ramireza v úlohe Joaquina Torresa – preberie štafetu Falcona a môže byť Kapitánovým „Robinom“, teda jeho pravou rukou.

Film režíruje Julius Onah, ktorý má na konte skutočne nepodarený The Cloverfield Paradox. Pero scenáristu berie do rúk Malcolm Spellman, tvorca seriálu Falcon a Zimný vojak. Herec Anthony Mackie priletí do kín ako nový Kapitán Amerika 2. mája 2024.

Tešíte sa z odhalených informácií na film Captain America: New World Order? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com, thedisinsider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -