Duna: Časť tretia? Čaká nás ďalšie rozdelenie alebo trilógia?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Čaká nás Duna: Časť tretia?

Je to len pár dní, čo sme sa dozvedeli nepríjemné správy, že pokračovanie Duny si už tento rok nepozrieme a bolo kvôli štrajkom odložené. Medzitým však režisér Denis Villeneuve viedol rozhovor, v ktorom vyjadril, ako by mala jeho cesta na púštnu planétu Arrakis vyzerať ďalej. Čaká nás tak Duna: Časť tretia?

Druhý film, ktorý adaptuje druhú polovicu prvej knihy Duna od Franka Herberta, nás nechal v momente, keď sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) konečne stretol s Chani (Zendaya) a ostatnými Fremenmi. Spolu sa majú postaviť Harkonnenovcom spriadajúcim kruté plány. Vráti sa tak celá rada hercov, medzi nimi Stellan Skarsgård alebo Dave Bautista, či Rebecca Ferguson a Javier Bardem.

Duna 2 nový trailer
Zdroj: theplaylist.net

Je priestor na celú radu nových postáv?

Uvidíme však aj plejádu nových postáv. Austin Butler sa predstavuje ako Feyd Rautha. Ten bol režisérom popisovaný ako „olympijský majster meča spojený s psychotickým vrahom“. Ďalšími budú napríklad Christopher Walken ako imperátor Shaddam IV, Florence Pugh ako princezná Irulán alebo Léa Seydoux ako Lady Margot.

Tvorca filmového spracovania však dúfa, že ani druhý film nebude posledným v jeho sérii. Pri nedávnom rozhovore s magazínom Empire sa vyjadril, že „ak by uspel v tom, že by spravil trilógiu, tak by to bol pre neho splnený sen“. Myslí tak, že by adaptoval aj druhú knihu.

Duna: Časť druhá 2024
Zdroj: Warner Bros.

Trikrát a dosť

Takto svoje slová ešte rozvinul:

„Spasiteľ Duny bol napísaný ako reakcia na to, že ľudia vnímali Paula ako hrdinu, čo nie je to, čo autor chcel. Moja adaptácia je bližšie jeho pôvodnej myšlienke – je to akýmsi varovaním.“

Vysvetlil však, že po tomto filme by dal značke zbohom a išiel by sa venovať iným projektom. Odôvodnil to takto:

„Po tom začínajú byť knihy príliš… ezoterické.“

Navnaďuje na epickú vojnovú akciu

Povedal, že na ďalší film ešte nedostal od štúdia zelenú, ale nemá len myšlienky vo svojej hlave, ale aj skutočné „slová na papieri“. Nakoľko by malo ísť o ďalšiu súčasť jednotného príbehu, je otázne, či sa film bude volať podľa knihy alebo zachová číslovanie a teda Duna: Časť tretia.

Kým sa však rozhodne o tom, či aj takýto film dostaneme, čaká nás ukončenie príbehu z prvej knihy. Film Duna: Časť druhá sme si mali pôvodne pozrieť v kinách 2. novembra, kvôli pretrvávajúcim štrajkom však musel byť posunutý až na 14. marca 2024. Režisér nás však na neho poriadne navnaďuje, hovorí, že máme čakať „akciou nabitý, oveľa viac hutný, epický vojnový film s úplne novými lokáciami“.

Chceli by ste, aby Villeneuve sfilmoval aj knihu Spasiteľ Duny a spravil tak trilógiu? Mal by pokračovať aj ďalej alebo súhlasíte s ním, že by to bol perfektne uzatvorený príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -