EA ruší ďalšiu ambicióznu hru, dôvod vás zabolí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kvôli prepúšťaniu bola zrušená očakávaná hra

Prepúšťanie zamestnancov vo videohernom priemysle je za posledný rok mimoriadne výrazné. Známej spoločnosti, ktorá stojí za značkami ako Battlefield, Need for Speed či Apex Legends, sa dotklo dokonca aj opakovane. Ako informoval aj portál Deadline, firma EA prišla až o 5 % zamestnancov. Dôsledkom je, že bola zrušená aj očakávaná Star Wars hra.

EA stratilo od minulého roka 11 % vývojárov

Celkovo tak prišlo o prácu takmer 10 000 ľudí. Nevyhli sa tomu ani Electronic Arts, ktorí museli svoje rady zúžiť o 670 miest, čo znamená stratu až 5 % ich pracovnej sily. Celkovo pre nich ide o stratu 11 % vývojárov, nakoľko aj v minulom roku museli prepustiť takmer 800 zamestnancov.

Spoločnosť sa kvôli týmto stratám chce zamerať menej na veľké licencované značky. Našťastie sú už teraz potvrdené projekty k bezpečí. Neprídeme tak o hry Iron Man alebo Black Panther, ktoré sa stále hýbu vpred. Samozrejme by sa nedotýkali ani svojej najväčšej franšízy Battlefield, pri ktorej sa tiež chystá nová hra.

Prišli sme o Mandaloriana z pohľadu prvej osoby?

Schytali to však Hviezdne vojny, a to aj napriek veľkému úspechu minuloročného titulu Star Wars Jedi: Survivor. Teraz bol v skorých fázach vývoja projekt z rovnakého sveta, ktorý však mal byť viac strieľačkou z pohľadu prvej osoby. Vyvíjalo ho dcérska spoločnosť Respawn, ktorá spadá pod EA od roku 2017.

Nie je na 100 % jasné o aký titul sa malo jednať, správy z tech4gamers však hovoria o tom, že mala byť založená na populárnom seriáli. Podľa tejto správy sa jednalo o titul Mandalorian. Bolo by stále otázne, či by sme sa vcítili do postavy Din Djarina alebo niekoho iného z tohto rádu, bohužiaľ sa to však už nedozvieme a hru si nikdy nezahráme.

Je vám ľúto, že pri strate miest bola zrušená aj táto Star Wars hra? Myslíte si, že sme mali naozaj hrať za Mandaloriana? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: deadline.com; tech4gamers.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -