Hráči neveria, že to myslia vážne. V Counter-Strike 2 dostávajú ban za bizarnú vec

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hráči Counter-Strike 2 dostávajú ban za bizarnosť

Potrestať hráčov, ktorí sa snažia pri hre podvádzať je logická vec. Valve preto udeľuje zákazy pre tých, ktorí sa v novej podobe ich známej strieľačky snažili použiť staré známe triky ako „wall hacks“ alebo „aimbotov“. Portál Dexerto však informuje aj o tom, že hráči Counter-Strike 2 dostávajú ban zo skutočne bizarného dôvodu.

Nielen pokračovanie, ale aj nová podoba CS-ka bola spustená 27. septembra. Vystrelila v rebríčkoch Steamu a už počas prvých dvoch dní si získala 1,3 milióna hráčov. Problémy však nenechali na seba dlho čakať. Najprv prišla vlna nespokojnosti, keď bol prechod na túto hru v podstate nútený. Firma jednoducho vypla servery, na ktorých si takmer 2 milióny priaznivcov užívalo predošlý titul Counter-Strike: Global Offensive.

counter strike 2 vykon
Zdroj: Valve

Bola vôbec hra pripravená na vydanie?

Následne začali prichádzať ďalšie reakcie, ktoré hovorili o tom, že hra rozhodne nebola pripravená na vydanie. Vyčítajú jej bug, pri ktorom sa hra z ničoho nič vypne a tiež nie jej úplne hladký priebeh bez sekania a zastavovania.

Súčasný problém je však poriadnou kuriozitou. Hráči dostávajú bany, a to z úplne nerelevantného dôvodu. Jednoducho dostanete stopku, ak hráte na staršej verzii Windowsu, konkrétne Windowse 7. Tí, ktorí hrajú CS1, sa pritom nestretli nikdy s podobným problémom.

*IMPORTANT*: DO NOT play CS2 on Windows 7 (right now)
byu/Falconx1337 inGlobalOffensive

Ban za použitie Windowsu?

Podľa štatistík Steamu je iba 0,08% takých užívateľov, ktorí ešte majú Windows 7. Malo by teda ísť o pomerne malú skupinu. Avšak, stále sa ukazuje dosť hlasov, ktoré tento svoj postreh a nespokojnosť zdieľajú na Reddite či priamo vo fórach Steamu.

Na druhej strane však Valve víta všetky podobné reakcie. Nabádajú priaznivcov ich hry, aby o týchto problémoch rozprávali, prípadne ich priamo kontaktovali. Takto dostanú relevantné dáta, aby mohli chybu vyšetrovať a v lepšom prípade ju aj opraviť. Kým sa tak však stane, všetci hráči, ktorí ešte majú Windows 7 sa musia zdržať hrania CS2, inak to pre nich znamená nečakané zabanovanie.

Čo hovoríte na to, že hráči Counter-Strike 2 dostávajú ban za používanie staršieho operačného systému? Myslíte si, že sa dočkajú nejakej kompenzácie od spoločnosti Valve? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: dexerto.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -