Čakanie skončilo a Counter-Strike 2 je vonku, legenda vstupuje do novej éry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Counter-Strike 2 si zahráte skôr, ako si myslíte

Spoločnosť Valve v marci nečakane (a bez veľkého rachotu okolo) oznámila pokračovanie ich ikonickej akčnej strieľačky. Teraz od herného giganta prichádza masívna aktualizácia ohľadom hry Counter-Strike 2. Po mesiacoch testovaní a odklade z letného termínu nám dávajú vedieť, odkedy môžeme hrať, informuje IGN.

Vieme, že hra pobeží na Source Engine 2, čo je rovnaký engine, ktorý spoločnosť použila pre ich iné tituly. Medzi nimi napríklad Dota 2 alebo Half-Life: Alyx. O dvojke hovoria, že nepôjde ani tak o samostatné, kompletné pokračovanie, ale obrovský (s dôrazom na „obrovský“) update zadarmo na Counter-Strike: Global Offensive.

Counter-Strike 2
Zdroj: steam.com

Prechod od Global Offensive by nemusel byť krízový

Tak sa zrejme rozplynuli aj obavy mnohých o to, či dokážu plynule priniesť milióny aktívnych hráčov zo stále populárneho tituly. Counter-Strike: Global Offensive vyšlo pred viac ako dekádou v roku 2012. Navyše bol titul v roku 2018 uvedený na Steam ako hra zadarmo.

To zaistilo, že popularita titulu ani dlhé roky po vydaní neklesá, dokonca ešte stále rastie. Ako ukazujú dáta Steam Charts, v posledných mesiacoch má v akomkoľvek momente hru zapnutú takmer 1 milión hráčov.

Counter-Strike 2 prinesie mimoriadne grafické vylepšenie. To však nebude jeho jedinou prednosťou. Vo videách, ktoré boli zverejnené počas marca sme mohli vidieť, že akcia je oveľa svižnejšia, čím hráči dostanú modernejší spôsob boja.

Odkedy môžeme hrať?

Obmien sa dočkali aj samotné mapy, veľa z nich bolo redizajnovaných, aby mohli aj ostrieľaní hráči zažívať niečo nové. Veľkým lákadlom je možnosť, na ktorú veľa z nich čakalo – možnosť predať zbrane, čo sa iste osvedčí ak si nejakú z nich kúpite náhodou. A všetci vieme, že sa to pri svižnosti hry stávalo častejšie, ako by sme si priznali.

Valve priniesol prostredníctvom oficiálneho účtu hry na Twitteri nové video, ktoré slúži aj ako akýsi trailer. Ukazuje staršie e-športové zápasy a triumfy z výhier na turnajoch. Plynule pritom prechádza do tohto najnovšieho. V úplnom závere nám odhaľujú, že hra je „dostupná už odteraz“. Keďže bolo video zverejnené 27. 9. vo večerných hodinách, znamená to, že hru už teraz nájdete v knižnici Steamu.

Potešila vás táto aktualizácia ohľadom Counter-Strike 2? Pôjdete si hneď hru vyskúšať? Patríte medzi tých, ktorí by na ňu prešli od CS:GO? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -