Milióny hráčov zúria, hodiny času v CS:GO sa im vyparili. Aký je dôvod?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Counter-Strike servery vypnuté. Prečo?

Väčšina hráčov by si myslela, že príchod nového herného titulu bude dôvodom na oslavy, opak je však pravdou. Milióny hráčov zúria, pretože tým, že boli pre hru Counter-Strike vypnuté servery, prišli o desiatky až stovky svojich nahraných hodín. Informáciu priniesol server gamingbible, ktorý vysvetľuje aj to, prečo k vymazaniu prišlo.

Spoločnosť Valve stojí za hernou značkou už od roku 2000. Jej rôzne verzie zažili na svojich počítačoch alebo v herniach väčšina z nás. Najpopulárnejšou sa však stala Counter-Strike: Global Offensive, známa ako CS:GO. Dalo by sa povedať, že kraľovala e-športom, štatistika spred piatich mesiacov, ktorú priniesol Steam, hovorila o počte aktívnych hráčov 1 818 773.

Takmer dva milióny hráčov prichádzajú o progres

Firma počas marca prezradila, že bude vydaný Counter-Strike 2. Rovnako nenápadne ako prišlo prvotné oznámenie spustili v noci zo stredy na štvrtok spomenuté pokračovanie. Prezentovali ju nielen ako sequel, ale aj voľne dostupnú aktualizáciu existujúcej hry.

Hráči však začali vyjadrovať svoje obavy. Nebudú si chcieť vynútiť prechod k dvojke tak, že budú natvrdo vypnuté servery pre CS:GO? Presne to sa totiž stalo aj minulý rok s hrou Overwatch. Spustenie dvojky bol kompletnou náhradou originálnej hry a presne to bol aj prípade súčasného Counter-Strike.

História s Overwatchom sa opakuje

Nemálo hráčov si bolo situácie vedomých ešte pred spustením traileru na oficiálnom účte hry na Twitteri. Začalo im totiž byť vracané ich predplatné za službu CS: GO 360. Kým o tom informovali na svojich sociálnych sieťach, ID aplikácia CS:GO na Steame bola kompletne nahradená tou na Counter-Strike 2. Ak sa na ňu pokúšate dostať, automaticky vás prehodí na „aktualizovanú“ stránku.

Inými slovami – pre hru Counter-Strike: Global Offensive boli vypnuté servery a nemôžete využiť ani systém spojení s inými hráčmi. Dokonca ani služby od tretích strán (ako je napríklad FACEIT) už nefungujú. Zo strany hráčov prichádza k záplave negatívnych komentárov, pričom hovoria, že hra nemusela byť takto „pochovaná“.

Counter-Strike: Global Offensive
Zdroj: steampowered.com

Stále je tu spôsob…

Avšak portál PC Gamer prišiel so spôsobom, ako sa k hre dostať, rozhodne však nie je ideálny. Nakoľko ide o titul s bohatou históriou, musela za sebou zanechať digitálnu stopu. Používatelia sa vedia dostať k beta verzii. Stačí zájsť do vašej Steam knižnice a kliknúť na titul Counter-Strike 2 pravým tlačidlom.

V položke „Properties“ si môžete zvoliť „Betas“, kde viete nájsť „csgo_demo_viewer“. Začne sa sťahovanie jednej z raných verzií hry a zároveň nenahradí vašu kópiu CS2, takže máte možnosť hrať obe. Streameri sa však nepotešia – dokonca ani takto sa nedá vysielať na Twitchi.

Patríte medzi hráčov, ktorí prišli o desiatky nahraných hodín, keď boli pre Counter-Strike: Global Offensive vypnuté servery? Alebo naopak, prešli ste bez problémov ku Counter-Strike 2? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gamingbible.com, themarysue.com, pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -