Nový X-Men film sa konečne pohol vpred, z najnovších správ ale nebudete nadšení

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

X-Men film od Marvelu sa konečne stáva realitou

Fanúšikovia komiksových príbehov, dobré správy. Po práve skončenom štrajku scenáristov sa dopredu začali hýbať zmrazené projekty, medzi ktorými podľa Deadline nechýba ani dlho očakávaný celovečerný film X-Men.

Zdroj blízky spoločnosti pre Deadline povedal, že sa začnú stretávať s potencionálnymi scenáristami, aby im predkladali svoje návrhy či kostry scenárov. S veľkou pravdepodobnosťou sa tak scenár k novým X-Men sfinalizuje počas budúceho roka. Samotné štúdio Marvel, pod značkou ktorého komiksovka vznikne, zatiaľ situáciu odmietlo komentovať.

7 filmových vesmírov
Zdroj: wallpapersafari.com

Deadpool sľubujé veľké návraty, čo v MCU ďalej?

Populárna komiksová značka dlhé roky patrila filmovému kolosu Fox. Ten priniesol 6 samostatných filmov s tímom mutantov, trilógiu o Wolverinovi a dva filmy s Deadpoolom. Práve jeho pokračovanie bude prvým projektom, ktorý prejde pod MCU po tom, čo Disney kúpilo naspäť práva na postavy v roku 2019. Štvrtú stenu búrajúceho a hláškujúceho (anti)hrdinu by sme sa mali dočkať v máji budúceho roka. Očakávania na kameo role sú veľké, pre fanúšikov je však výbornou správou, že sa vráti Hugh Jackman ako Logan.

Prezident štúdia Kevin Feige sám dohliada na to, aby mohol byť realizovaný tento „ľahký reboot“ známeho tímu. Zvolil si však značne pomalý postup a iba kde-tu nám prinesie odkaz či narážku na ďalšie príbehy. Jasným príkladom je novinový titulok o bitke v bare s mužom s kovovými pazúrmi, ktorý sme videli v seriáli She-Hulk, či scéna, v ktorej sa Kamala Khan na konci Ms. Marvel označila za „mutantku“.

deadpool wolverine hugh jackman
Zdroj: themoviedb.org

V rovnakom scenári sme dokonca počuli aj známu znelku z animovaného seriálu z 90. rokov (ktorý tiež dostane budúci rok pokračovanie). Tá zaznela aj pri tom ako sa vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva ukázal Patrick Stewart ako Charles Xavier v alternatívnej realite.

Plán na stretávanie sa so scenáristami je iste veľmi dobrou správou, pretože takto sa X-Men film od Marvelu aspoň malými krokmi posúva vpred. Zdroj, ktorý informáciu priniesol však povedal, že situácia nie je nijako urgentná, hlavne preto, že pre film stále nebol vybraný dátum. Ide tak o ďalší príklad toho, ako trestuhodne Disney zahadzuje potenciál slávnej komiksovej značky.

Ako sa vám páči informácia, že už sa hľadá scenárista pre X-Menov v MCU? Máte nejakého favorita, ktorý by to mal podľa vás robiť? Kedy si myslíte, že sa filmu dočkáme? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -