Klasická hra Blade Runner z roku 1997 bude oživená pre novú generáciu. Čo nás čaká?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Blade Runner je prelomovým dielom

Blade Runner je populárny revolučný film z roku 1982. Je adaptáciou knihy Do Androids Dream of Electric Sheep? od Philipa K. Dicka. Unikátny je nielen vďaka svojmu deju (kde detektív Deckard naháňa replikantov), ale aj svojim spracovaním – spája totiž v sebe nadčasové sci-fi a detektívny noir príbeh.

Táto formulka zafungovala, čo potvrdzuje dlhoročná obľúbenosť u fanúšikov (niektorí film dokonca videli viac ako 30 krát). Rovnakým dôkazom je aj fakt, že nedávno, presnejšie v roku 2017, vzniklo pokračovanie.

To si odnieslo titul Blade Runner 2049. K sequelu sa nevrátil pôvodný režisér Ridley Scott, ale postaral sa o neho Denis Villeneuve. Kvalita však zostala zachovaná a ide o skutočne pôsobivé pokračovanie. Hlavnú úlohu si zahral Ryan Gosling, svoju rolu si však zopakoval aj Harrison Ford.

Zdroj: nme.com

Nie je preto žiadnym prekvapením, že k takto populárnemu dielu vznikali aj videohry. Jednou z nich aj point and click adventúra z roku 1997. Hra Blade Runner síce neodráža presne a do bodky dej filmu, ale možno práve to je jej výhodou.

Hráč tak mohol získať nový pohľad na príbeh, čo zabezpečilo jej úspech. Za všetko hovorí viac ako milión predaných kópií celosvetovo a uznanie od samotného Ridleyho Scotta. Za zmienku stojí aj jej výhra vo svojej kategórii v daný rok na D.I.C.E. Awards.

Hra Blade Runner dostane svoju modernú podobu

Remaky a prerábky populárnych hier nie sú v súčasnosti žiadnou novinkou. Pôvodní vývojári označili túto hru za neprerobiteľnú, nakoľko sa stratil zdrojový kód. Pre niekoho to však môže byť iba výzva. To bude zrejme prípadom štúdia Nightdive Studios, ktoré je známe práve prerábaním starších hier.

blade runner hra
Zdroj: denofgeek.com

Nezľakli sa správy pôvodného výrobcu hry o tom, že to bude stáť veľa, a zabezpečili si niekoľko starých kópií hry z roku 1997. Od základu začali reverzným inžinierstvom získavať zdrojový kód. Ide o neľahkú a zdĺhavú prácu, za čo si už teraz vyslúžili rešpekt viacerých fanúšikov.

Samozrejme ale plánujú prerobiť aj pôvodné modely, zvuky a scény. Dokonca sa rozhodli vytiahnuť z kódu aj preklady, ktoré spracujú. Výkonný riaditeľ Nightdive sa k tomu vyjadril nasledovne:

„Máte možnosť použiť nový hardware, aby ste si užili túto hru. Tá by teda mala vyzerať a dať pocit ako si ju pamätáme, nie aká v skutočnosti je.”

Hru nám štúdio prinesie na všetky konzoly súčasnej generácie – Xbox One, PlayStation 4 aj Nintendo Switch. Zároveň však chystajú aj port a upravené ovládanie pre počítače. Hru Blade Runner s podtitulom Enhanced Edition nájdeme na populárnej platforme Steam, ako informoval portál Hollywood Reporter.

Zahráte si aj vy radi modernú verziu hry inšpirovanú populárnym filmom? Alebo ide podľa vás o zbytočný remake? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -