Koronavírus odstavil ďalšie podujatie. Udeľovanie Zlatých malín za najhoršie filmy bolo zrušené

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Koronavírus ruší akcie vo veľkom

Koronavírus naďalej úraduje. Posúvajú sa kvôli nej premiéry filmov, kiná zaznamenávajú prepady tržieb (ak sú vôbec otvorené). Posledný víkend boli dokonca najnižšie od roku 2000. Produkcie pozastavujú aj streamovacie služby, týka sa to aktuálne napríklad štvrtej série Stranger Things.

Rušia sa vo veľkom aj akcie. Po hernom veľtrhu E3 to boli napríklad Juno Award či GLAAD Media Award v New Yorku. Herné ocenenia BAFTA budú vysielané online. Aktuálne vydalo nariadenie samotné mesto Los Angeles, v ktorom sa rušia akcie, kde by sa zhromaždilo viac ako 50 ľudí.

ma
Zdroj: news.tfw.com

Udeľovanie Zlatých malín zrušené

Takýmto spôsobom boli zrušené Kid’s Choice Awards, ale týka sa to aj ďalšieho podujatia. To býva väčšinou hneď v následnosti na Udeľovanie Cien Akadémie, tie sa však udeľovali tento rok skôr. Aktuálne je teda udeľovanie Zlatých malín zrušené.

Spoluzakladateľ tejto anticeny John Wilson sa vyjadril nasledovne:

„Dnešné udeľovanie Malín muselo byť zrušené/posunuté, pretože starosta Los Angeles uzatvoril všetky mestské dejiská,  kde sa môže zhromaždiť viac ako 50 ľudí. Medzi nimi aj naše miesto, Barnsdall Theatre. Bez haly nemôže byť show.

Poslednou vetou naráža na prianie mnohých fanúšikov, aby bolo podujatie streamované na webe. Hovorí, že ak nie je žiadna show naživo, logicky nemôže byť žiadne vysielanie. Pracujú však na nájdení nového miesta, aby sa mohli ocenenia stále udeliť.

Kto si mal odniesť sošky?

Maliny sú anticenou, ktorá sa každoročne odovzdáva za to najhoršie, čo sme si museli v predošlom roku odtrpieť. V súvislosti s tým bol najviac skloňovaným titulom muzikál Cats. Ten bol nominovaný až na 9 „Razzies“, okrem najhoršieho filmu niekoľkými nomináciami pre herecké výkony. Smutné je, že je medzi nimi aj Judi Dench, ktorá to ale berie s humorom – povedala, že sa teší na Maliny, aby si tam konečne pozrela aspoň časť toho filmu.

recenzie na film cats
Zdroj: geekoutpost.com

V tesnom závese ide film A Madea Family Funeral, komédia bez originálneho nápadu. V ňom sa stretáva na pohrebe jedného z členov rodiny viacero ich príslušníkov, ktorých väčšinu stvárňuje jeden herec Tyler Perry. Nie je preto prekvapením, že bol nominovaný hneď na 4 ceny.

15. marca sa síce anticeny neudelili, udeľovanie Zlatých malín bolo zrušené. Aspoň zatiaľ – organizátori nás nechcú pripraviť o show a pracujú na získaní nových priestorov. Ak nebude možné divákom sa zúčastniť, show budú streamovať. Takže Cats, žiadny strach, svojho ocenenia sa určite dočkáte.

Sledujete aj vy Zlaté maliny? Čakáte na náhradný dátum? A koľko si myslíte, že si odnesú Cats sošiek? Podeľte sa s nami s vašimi názormi v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -