Koronavírus zavítal do mesta anjelov, koľko peňazí kvôli nemu Hollywood stratí?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Hollywood a koronavírus

Na toto obdobie bude Hollywood spomínať ako jedno z najťažších v histórii. Koronavírus má obrovský dopad na zábavný priemysel po celom svete. Každý deň sa dozvedáme stále viac a viac informácií o produkciách rôznych štúdií, ktoré boli kvôli epidémií prerušené.

Redakcia The Hollywood Reporter urobila podľa doterajších údajov výpočet, podľa ktorého by mal Hollywood za rok 2020 stratiť až 20 miliárd amerických dolárov. Tieto výpočty súvisia so všetkými filmovými a televíznymi produkciami. Keď vezmeme do úvahy, že iba nová bondovka Nie je čas zomrieť stratila kvôli posunu premiéry na november 30 až 50 miliónov dolárov, 20 miliárd znie vierohodne.

Hollywood
Zdroj: wikimedia.org

Na niektoré filmy a seriály si dlhšie počkáme

Koronavírus zrušil premiéry veľkých filmov ako Mulan, Tiché miesto: Časť II, Rýchlo a Zbesilo 9 a Noví mutanti. Tieto filmy budú mať veľký podiel na finančných stratách. Najmä kvôli ich už zaplatenej reklamnej kampani, ktorá bola koniec koncov zbytočná. Náklady na posunutie reklamy budú značné.

Zastavenie produkcie veľkých filmov a seriálov ako Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Jurrasic World: Dominion a štvrtej série seriálu Stranger Things spôsobia taktiež veľké finančné straty. Už len odklad natáčania filmu ako Shang-Chi bude stáť Hollywood 300 000 až 350 000 dolárov denne. Všetko závisí od dĺžky pozastavenia konkrétnej produkcie.

Disney presunulo svoje filmy kvôli koronavírusu
Zdroj: joblo.com

Výpočty redakcie The Hollywood Reporter ukazujú, že Hollywood stratil už teraz 7 miliárd dolárov a toto číslo môže narásť na 10 miliárd, ak ostanú kiná po celom svete zatvorené do konca mája. Všetky filmy stoja na medzinárodných zárobkoch. Niektoré však viac ako ostatné. Filmy ako Mulan a Rýchlo a Zbesilo 9 majú obrovské fanúšikovské skupiny v zámorí – najmä v Číne. To bude mať taktiež veľký dopad.

Na to, aký bude mať koronavírus presný dopad na Hollywood si budeme musieť ešte počkať. Avšak môžeme potvrdiť, že tieto finančné straty budú mať dlhotrvajúce následky na zábavný priemysel. Priemysel, v ktorom sa stretávajú obrovské skupiny ľudí, či už pri rôznych produkciách, premiérach, festivaloch, alebo divadlách. Hollywood musí byť pripravený na silnú ranu.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -