Vyzerajú ako nové. Zahrajte si legendárnu Mafiu a iné klasické hry s modernou grafikou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Legendárne hry vyzerajú ako nové

Nvidia sa chystá oficiálne vydať svoju módovaciu platformu až 22. januára, už sa k nej však dostali prví nadšenci. Objavujú sa tak prvotné hry upravené cez RTX Remix a ide o poriadne nostalgické klasiky. Tituly z nášho detstva dostávajú prostredníctvom nástroja moderné efekty a my tak budeme môcť opäť siahnuť po týchto retro kúskoch.

Oficiálna stránka nástroja, ktorá avizuje vydanie voľne dostupného Beta modelu, ukazuje fantastické možnosti nástroja. Na paškál si zobrala veľké herné klasiky, na ktoré dodnes nedá množstvo hráčov dopustiť. Ukazujú nám Half Life 2 s lepšou grafikou a textúrami, ktoré automaticky zlepšuje umelá inteligencia. Ako návod na používanie programu si zase zvolili logickú platformovku Portal.

Bude Tomb Raider konkurovať oficiálnemu remasteru?

Na internet sa však objavuje množstvo nadšencov, ktorí dávajú nový vzhľad aj hrám ako GTA: Vice City, Mafia, Call of Duty, Quake a celej rade ďalších. Portál DSO Gaming uvádza jeden z pôsobivých prípadov, kde používateľ s prezývkou skurtyyskirts aktuálne pracuje na prerábke prvých dvoch Tomb Raider hier.

Na hre pracuje s ray a path tracingom a vidíme, že stačí iba malá zmena svetla na to, aby známe lokácie vyzerali ako z úplne novej hry. Mód ešte nie je k dispozícií, pretože je rozpracovaný. Zaujímavé však bude postupne ho sledovať a prípadne ho porovnať s oficiálnym remasterom prvých troch hier od Crystal Dynamics. Ten má doraziť 14. februára.

Tipy cez jeden z levelov Max Payna

Web ModDB zase ukazuje tipy a triky na používanie nástroja od fanúšika s nickom Slask Psybunker. Ten sa pustil do pretvárania pôvodného Max Payna z roku 2001, ktorý sa má tiež dočkať aj oficiálneho remasteru. Vo veľkom množstve záberov je stále poznať polygónovú grafiku spred 20 rokov, pohyby postavy však pôsobia oveľa plynulejšie a celkovo sa dá oceniť väčšia „čistota“ prostredia.

Lesk milovanej Star Wars hry

Web Github zase prináša informáciu o legendárnej hre, na ktorú nedá dopustiť mnoho fanúšikov Star Wars. Reč je o titule Knights of the Old Republic. Používateľ s prezývkou Osiiriius-Z dokonca na fórach diskutuje s inými nadšencami, aby dokázal vychytať chyby.

Proces úpravy jednotlivých textúr je u neho viac zdĺhavý a ako samotný autor hovorí, hľadá ten správny balans medzi starým a novým (ako medzi stranami Sily). Potrebuje sa hlavne zbaviť často prítomných odleskov, výsledok by však tiež mohol stáť za to.

kotor
Zdroj: Osiiriius-Z

Možnosti sú naozaj rozsiahle

Hry, ktoré sa dajú vylepšiť prostredníctvom RTX Remix sú v podstate akékoľvek tituly, ktoré využívajú API DirectX 8 alebo 9. Samozrejme tak nemôže chýbať ani obrovská klasika Doom 2, pracuje sa aj na Serious Samovi či prvom Modern Warfare. Jednoducho, možnosti sú obrovské a je len otázkou času, kedy uvidíte práve vašu preferovanú retro klasiku.

Páči sa vám takýto spôsob vylepšovania hier? Ak budú módy plne dostupné, siahnete opäť po niektorej z klasík? Ktorá je ta vaša obľúbená? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: nvidia.com; dsogaming.com; github.com; moddb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -