Nový trailer na Rod draka je tu a sľubuje intenzívny boj Targaryenov o Železný trón

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Rod draka

HBO konečne zverejnilo dlhší a obsažnejší trailer na seriál Rod draka. Ako vieme, slúži ako spin-off k známej Hre o tróny. Bude sa však odohrávať stovky rokov pred ich udalosťami. Ukáže nám rod Targaryenov a ich najväčšej sláve. V čase, keď sa však draky preháňajú oblohou, budú zvádzať intenzívny boj o Železný trón.

Seriál vychádza tiež z knižnej predlohy od Georga R.R. Martina s názvom Oheň a krv. Samotný autor nás už dlhší čas navnaďuje na tento projekt. Tvrdí, že to bude temné, že to bude mocné, presne také epické fantasy, aké by sme mali dostať.

Vojna v radoch Targaryenov

Blíži sa vojna. A cez búrlivých drakov, zvonenie zbraní a trieštenie štítov dostávame aj sústredenie na hlavný dej série. Je ním boj o následnosť. Na trón chce zasadnúť princezná Rhaenyra Targaryen (Emma D’Arcy), lenže niektorí ľudia nie sú pripravení vidieť tam ženu. Tradicionalisti teda podporujú syna aktuálneho kráľa Viserysa I. (Paddy Considine), aj keď je druhorodeným.

Princ Deamon (Matt Smith) má pravú dračiu krv a je skúseným jazdcom. Je teda pripravený použiť tieto majestnátne bytosti, aby dosiahol to, po čom túži. Ako poznáme známe príslovie z Piesne ľadu a ohňaVždy, keď sa narodí Targaryen, tak si bohovia hodia mincou

rod draka
Zdroj: alpes-holiday.com

Intrigy a zapojenie iných rodov

Dej samozrejme budú ovplyvňovať aj intrigy a plány ich postáv. Tak nesmú chýbať aj rody Strong, Stark či Lannisterovci. Medzi nimi však aj prastarý rod Velaryon, ktorý je ešte bohatší ako majetok Kráľovho prístaviska. Jeho hlavným predstaviteľom bude lord Corlys (Steve Toussaint), vďaka svojim skúsenostiam s námorníctvom prezývaný aj „Morský had“.

Podobne dôležitým ako kráľ samotný je aj pobočník kráľa. Ním tu bude Otto Hightower (Rhys Ifans). Blízko kráľovi (a hlavne uchádzajúcej princeznej) je jeho dcéra, Alicent Hightower (Olivia Cooke). Ďalšími potvrdenými sú napríklad Sonoya Mizuno ako Mysaria, Eve Best ako princezná Rhaenya Velaryon či  Ryan Corr ako Ser Harwin ‚Breakbones‘ Strong, najsilnejší muž Siedmych kráľovstiev.

trailer rod draka
Zdroj: thewrap.com

Mesiac čakania bude ako noc v Nočnej hliadke

Nový trailer na Rod draka prichádza iba mesiac pred vydaním seriálu na streamovacej službe. Ukazuje nám však, že táto doba bude na čakanie ešte dlhšia, ako celý čas predtým (dlhá asi ako noc v Nočnej hliadke). Ukážka nám však perfektne vykresľuje, na čo sa môžeme už od 21. augusta tešiť.

Tešíte sa vďaka novej ukážke na Rod draka ešte o to viac? Vychutnáte si tento intenzívny súboj priamo v radoch Targaryenov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: equire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -