Nový trailer k seriálu Rod draka priniesol do slávneho rodu Targaryenov vzostupy aj pády

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

HBO zverejnilo nový trailer k vysoko očakávanému prequelu House of the Dragon, ktorý je zasadený do fantazijného sveta Game of Thrones. Dozvieme sa viac o obávanom rode Targaryenov, no okrem veľkej slávy nám tvorcovia naservírujú aj ich pád. Prvá séria zažije premiéru na HBO Max už čoskoro, 21. augusta 2022.

Dej seriálu nás zavedie dlhých 300 rokov pred udalosti seriálu Game of Thrones, teda pred príchod Daenerys Targaryen do Westerosu. A ako už naznačuje samotný názov seriálu, nadchádzajúca novinka podrobnejšie rozpovie príbeh Rodu draka. Neminie nás ani legendárna občianska vojna, ktorú poznáme pod názvom Tanec drakov. Z kníh vieme, že táto vojna v Západozemí prebiehala medzi dvoma mocnými rivalskými vetvami rodu Targaryenov… A vládnuť môže len jedna z nich!

Nový trailer k seriálu House of the Dragon

V hlavnej úlohe sa predstaví Paddy Considine (Stratili sme Stalina) v úlohe kráľa Viserysa Targaryena, srdcom veľmi dobrého človeka, ktorý si svojou láskavosťou narobí veľké problémy. Na trón totiž dostane zálusk aj princ Deamon Targaryen v podaní Matta Smitha (Posledná noc v Soho). Na rozdiel od Viserysa sa o Deamonovi povráva, že v žilách nosí skutočnú dračiu krv. Takáto informácia mu dodá na sebavedomí a rýchlo sa z neho stáva obávaný protivník, ktorý je pripravený započať krvavý rodinný konflikt.

Seriál House of the Dragon je inšpirovaný knižnou novelou Fire & Blood od spisovateľa George R.R. Martina. Pôvodne bol tento príbeh rozpovedaný v piatej sérii Game of Thrones, kedy mladá Shireen čítala knihu o konflikte Targaryenov svojmu otcovi Stannisovi Baratheonovi.

V seriáli taktiež účinkujú herci ako Ryan CorrJefferson HallDavid HorovitchGraham McTavishMatthew NeedhamBill PatersonGavin Spokes, Olivia CookeEmma D’ArcySteve ToussaintRhys Ifans a Fabien Frankel. Určite sa máme na čo tešiť a všetky ďalšie novinky z tejto lákavej seriálovej jazdy plnej drakov by sa mohli dostaviť ešte pred začiatkom leta.

Páčil sa ti nový trailer k seriálu House of the Dragon, ktorý uvidíme na HBO Max? Názor nám nezabudni napísať do komentára.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -