Prvá ukážka na nový Game of Thrones seriál je vonku. Pozrite si prvé zábery z House of the Dragon

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Game of Thrones. Seriál natoľko obľúbený, že ho poznajú pomerne dobre aj tí, ktorí ho nevideli. V istom čase sa o ňom totiž rozprávalo naozaj veľa. Hlavne počas vydávania poslednej série, ktorá nedopadla úplne podľa očakávaní. Povesť seriálu je však napriek tomu natoľko dobrá, že z neho vznikol prequel seriál House of the Dragon, na ktorý sme dostali prvý teaser trailer.

Tento desaťdielny seriál vyjde v roku 2022 na HBO Max. Táto streamovacia platforma sa do Európy začne dostávať už od októbra tohto roka a pri príležitosti oznámenia jej vydania na starom kontinente sme dostali okrem iného aj spomínaný teaser trailer. Seriál je podobne ako Game of Thrones natočený podľa knihy od Georga R.R. Martina. Táto kniha nesie názov Fire & Blood.

Teaser trailer seriálu House of The Dragon

Dej seriálu House of the Dragon sa odohráva 200 rokov pred udalosťami Hry o tróny. Sústreďuje sa a rozpráva príbeh rodu Targaryenov, konkrétne ich občianskej vojny zvanej aj Tanec drakov (v angličtine Dance of the Dragons). V seriáli sa tak môžeme tešiť na veľký počet drakov, čo naznačila aj jedna z postáv – sny ich nerobia kráľmi, to draky.

Teaser trailer veľa z deja série nenaznačil, no ukázal aspoň pár skvelo vyzerajúcich záberov. Tešiť sa môžeme aj na bohaté herecké obsadenie: Ryan Corr, Jefferson Hall, David Horovitch, Graham McTavish, Matthew Needham, Bill Paterson, Gavin Spokes, Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Rhys Ifans, a Fabien Frankel.

house of the dragon
Zdroj: twitter.com

Tento televízny seriál je vytvorený samotným Georgeom R.R. Martinom a Ryanom Condalom. Druhý spomínaný je tiež showrunner spolu s Miguelom Sapochnikom, pričom spolu s R.R. Martinom a Vinceom Gerardisom budú všetci aj výkonnými producentami. Ako už bolo spomínané, desaťdielny seriál dostaneme v roku 2022, no presný dátum nám bude odhalený až neskôr.

Čo vravíte na prvú ukážku seriálu House of the Dragon? Bude podľa vás rovnako populárny ako bol aj Game of Thrones? Podeľte sa svojimi názormi s nami dole v komentároch!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -