Vo výrobe sú tri nové seriály zo sveta Game of Thrones. Toto o nich zatiaľ vieme

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Magazíny Deadline a The Hollywood Reporter informujú, že HBO vyvíja tri nové seriály zo sveta Game of Thrones. Všetky majú slúžiť ako prequely, teda nám ukážu čo sa dialo pred adaptáciou série Pieseň ľadu a ohňa od spisovateľa George R.R. Martina. Pridajú sa k trom ďalším projektom, ktoré aktuálne vznikajú.

Po finále Game of Thrones v roku 2019 začalo HBO plánovať návrat do Západozeme, diskutovalo sa až päť možných konceptov. Prvým z nich bol Bloodmoon s Naomi Watts v hlavnej úlohe, ktorý bol nakoniec zrušený.

seriál house of the dragon vydanie
Zdroj: slashfilm.com

Neskôr bol odhalený House of the Dragon, ktorého príbeh sa zameria na mocný rod Targaryenov, 300 rokov pred udalosťami Hry o tróny. V hereckom obsadení nájdeme mená ako Matt Smith, Emma D’Arcy alebo Paddy Considine. Produkcia započne už v apríli a vydanie je naplánované na rok 2022.

Chýbať nebude ani zatiaľ nepomenovaný animovaný seriál na HBO Max. Adaptácie sa tiež dočkajú aj príbehy Dunka a Egga. Rozpovie nám príbehy rytiera sira Duncana Vysokého a jeho panoša Aegona, z ktorého sa stane kráľ Aegon V Targaryen.

Tri nové seriály zo sveta Game of Thrones

HBO rozšíri svoj fantasy svet Západozeme o tri ďalšie spin-off (vedľajšie) seriály. Jeden z projektov nesie pracovný titul 10,000 Ships. Nasleduje princeznú Nymeriu, predkyňu rodu Martell a zakladateľku kráľovstva Dorne. Seriál sa odohrá tisícročia pred udalosťami Game of Thrones.

Ďalší seriál sa odohráva vo Flea Bottom, najchudobnejšej slumovej štvrti mesta King’s Landing (Kráľove prístavisko). Vidieť bolo v prvých štyroch sériách Game of Thrones a pochádzajú z neho postavy ako Davos Seaworth alebo Gendry Baratheon.

Steve Toussaint
Steve Toussaint; Zdroj: slashfilm.com

S pracovným názvom 9 Voyages prichádza tretí seriál, o ktorý sa postará tvorca historického seriálu Rím Bruno Heller. Hlavnou postavou bude lord Corlys Velaryon, známy ako Sea Snake. Toho uvidíme aj v najbližšom seriáli House of the Dragon, stvárni ho herec Steve Toussaint. Corlys Velaryon je legendárnym námorným prieskumníkom na lodi zvanej Sea Snake. Zároveň je manželom Rhaenys Targaryen a zhromažďuje bohatstvo väčšie ako Lannisterovci a najväčšie námorníctvo v Západozemi.

Samozrejme, treba počítať s tým, že nie každý z týchto projektov môže uzrieť svetlo sveta. Podobne ako vyššie spomínaný Bloodmoon s Naomi Watts, ktorému natočili pilotnú časť a vzápätí seriál zrušili. Vo výrobe je teda šesť spin-off seriálov, ktoré si zhrnieme nižšie.

  • House of the Dragon (2022)
  • Nepomenovaný animovaný seriál
  • Príbehy Dunka a Egga
  • 10,000 Ships
  • Flea Bottom
  • 9 Voyages

Na ktorý z pripravovaných projektov sa tešíte najviac? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -