Do Westerosu sa možno vrátime v animovanom seriáli. Čo chystá HBO pre fanúšikov Game of Thrones?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Game of Thrones ako animovaný seriál

Game of Thrones je aj po dvoch rokoch od svojej finálnej série neoddeliteľnou súčasťou seriálového fantasy sveta. HBO mieni vo svojom úspechu pokračovať a poslednú dobu sa povráva o novom prírastku do franšízy. Prekvapí nás nový príbeh Game of Thrones ako animovaný seriál alebo sa iba streamovacia služba snaží prilákať späť veľkú základňu fanúšikov?

Ďalší poklad v zbierke spin-offov?

Minulý rok bolo oficiálne potvrdené, že sa najnovšieho spin-off seriálu House of the Dragon dočkáme v roku 2022. Najnovšie bola fanúšikom prinesená aj správa o začiatku výroby nového prequelu Tales of Dunk and Egg, ku ktorému sa ale HBO a aj samotný George R. R. Martin odmietli vyjadriť. Ak sú chýry pravdivé, príbeh bude sledovať dobrodružstvá rytiera Ser Duncana Vysokého (Dunk) a jeho panoša Aegona (Egg) V. Targaryena.

house of the dragon
Zdroj: screenrant.com

Každopádne, včera sa rozšírili omnoho zaujímavejšie novinky, ktoré prezrádzajú, že sa premýšľa aj nad výrobou animovaných epizód! Tie by boli príbehovo stále mierené na staršie publikum. HBO sa síce znova odmietlo vyjadriť, ale vraj si dohodlo už niekoľko sedení s potenciálnymi scenáristami.

Noc je temná a plná strategických hrôz. A HBO súhlasí!

Animovaný formát by mohol byť stratégiou ako franšízu rozšíriť o nové kvalitné príbehy (a tak napraviť chyby poslednej série). Nič zatiaľ nenasvedčuje tomu, o čom by nový animovaný seriál mohol byť, ale mnohých fanúšikov by takýto nezvyčajný návrat do sveta Game of Thrones rozhodne potešil.

Na druhú stranu, musíme pripomenúť, že sú to zatiaľ nepotvrdené informácie a možno sa nápad animovaného Westerosu neuchytí a upadne do zabudnutia. V očiach mnohých by to možno bola chyba, keďže iné franšízy úspešne predviedli, že aj animované spracovanie dokáže byť brané ako seriózna súčasť príbehu. Jeden z príkladov je aj seriál Star Wars: The Clone Wars, ktorý síce mal pomalší rozbeh, ale posledné série boli dostatočnou satisfakciou aj pre náročnejších fanúšikov.

Game of Thrones
Zdroj: nerdist.com

Či sa výroba seriálu potvrdí alebo nie, môže nám byť zrejmé, že sa v budúcnosti dočkáme od HBO omnoho viac projektov v súvislosti so Železným trónom. Možno sa nových seriálov dočkáme dokonca oveľa skôr ako šiesteho, stále nedopísaného, knižného diela z pôvodného príbehu od Georgea R. R. Martina.

Potešili by ste sa aj animovanému seriálu alebo ste radšej za tie hrané? Myslíte si, že sa nápad vôbec zrealizuje? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -