Do sveta Game of Thrones sa vrátime už čoskoro. Vieme, kedy vyjde seriál House of The Dragon

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Game of Thrones: House of The Dragon

Ak sa vám už stíska po svete Game of Thrones, máme pre vás dobrú správu. Prvý spin-off seriál s názvom Game of Thrones: House of The Dragon odhalil svoje vydanie na streamovacej službe HBO Max. Prv sa však poďme pozrieť na to, čo nás čaká z hľadiska príbehu.

Udalosti sa budú odohrávať dlhých 300 rokov pred začiatkom Game of Thrones, teda pred príchodom Daenerys Targaryen do Westerosu. Ako už nazačuje samotný názov, seriál rozpovie príbeh rodu Targaryenov, teda všetko čo smerovalo k ich legendárnej civilnej vojne, ktorú poznáme pod názvom Tanec drakov. Táto masívna vojna v Západozemí prebiehala medzi dvoja rivalskými vetvami rodu Targaryenov.

house of the dragon
Zdroj: wall.alphacoders.com

Seriál bude opäť inšpirovaný knihou spisovateľa George R.R. Martina, tentokrát novelou Fire & Blood. Tento príbeh bol pôvodne rozpovedaný v piatej sérii Game of Thrones, kedy mladá Shireen čítala knihu o konflikte Targaryenov svojmu otcovi Stannisovi Baratheonovi.

„Je to príbeh boja medzi Rhaenyrou Targaryen a jej nevlastným bratom Aegonom o kontrolu nad Západozemím. Obaja si mysleli, že patria na Železný trón. Keď sa ľudia začali hlásiť k jednému alebo druhému, ich boj rozdelil kráľovstvá na dve. Bratia bojovali proti bratom, draci bojovali s drakmi. V čase, keď to skončilo, boli tisíce mŕtvych. A bola to katastrofa aj pre Targaryenov. Nikdy sa skutočne nezotavili. “

Zatiaľ známe herecké obsadenie

Zatiaľ čo v pôvodnom seriáli sme videli iba troch drakov (Drogon, Rhaegal a Viserion), tu sa môžeme tešiť na ich zástupy a dokonca na ich jazdcov. Tým sa dostávane k niektorým postavám, ktoré len nedávno spoznali svoje herecké obsadenie. Britský herec Paddy Considine stvárni Viserysa Targaryena, ktorý bol vybraný veľkou radou z Harrenhalu, aby nastúpil na trón po Jaehaerysovi Targaryenovi. Chcel naplniť odkaz svojho predchodu a preto vládnuť spravodlivo. Bol to príjemný, milý a decentný muž. Ale dobrí muži nie sú vždy dobrými kráľmi.

game of thrones prequel obsadenie
Zdroj: rottentomatoes.com

A preto vstupuje do hry jeho mladší brat, Daemon Targaryen. Je to nebojácny bojovník a pravý jazdec na drakovi, jednoducho mu naplno koluje v žilách krv drakov. Ale ako sa hovorí “vždy keď sa narodí Targaryen, tak si bohovia hodia mincou”. Inými slovami – nie je to práve ten najpríjemnejší chlapík, čo by to mal v hlave úplne v poriadku. Toho stvárni herec Matt Smith, ktorého môžete poznať zo seriálu Doctor Who.

Emma D’Arcy (seriál Hanna) si zahrá Rhaenyru, prvorodenú kráľovú dcéru (a teda Daemonovu neter). Je jazdkyňou na drakoch a má čistú krv starej Valýrie. Hovoria o nej, že sa narodila so všetkým, čo potrebuje správny vladár okrem jednej veci. No… nie je muž. Doterajšie obsadenie postáv uzatvára Olivia Cooke, ktorú poznáme ako jednu z hlavných postáv filmu Ready Player One. Zatiaľ ako jediná nehrá člena rodu, ale postavu menom Alice Hightower. Je dcérou pobočníka kráľa, Otta Hightowera. Bola vychovávaná v Červenej veži, blízko kráľovi a jemu najužšieho kruhu. Preto disponuje presnými politickými pohľadmi a vie ako sa s gráciou pohybovať po kráľovskom dvore.

Seriál House of The Dragon odhalil svoje vydanie

Nové promo video na nadchádzajúce projekty streamovacej služby HBO Max potvrdilo, že seriál House of The Dragon príde v roku 2022. Réžiu pilotnej epizódy má na starosti skúsený Miguel Sapochnik, ktorý nám priniesol tie najlepšie časti z Game of Thrones. Vychádzať bude zo scenáru od Ryana Condala (Colony). Prvá séria sa celkovo dočká desiatich epizód.

Tešíte sa na návrat do sveta Game of Thrones prostredníctvom seriálu House of The Dragon? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -