Herec z Doctor Who bude hrať šialeného Targaryenského princa. Game of Thrones prequel naberá obsadenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Game of Thrones prequel naberá obsadenie

Game of Thrones prequel House of The Dragon, prvý zo série spin-offov (a svojho mena) naberá obsadenie. HBO obsadilo tri nové postavy, ktoré si zahrajú známi herci. Vieme, že seriál sa bude odohrávať mnoho rokov pred tým, ako sme mohli vidieť Deanerys Targaryen. Sleduje teda neľahkú a komplikovanú históriu tohto rodu.

Udalosti seriálu dokonca začnú 300 rokov pred príchodom Targaryenov do Westerosu. Čaká nás teda naozaj rozsiahly a hlboký záber. Vieme, že prvá séria bude mať 10 epizód, avšak zatiaľ nám ešte neprezradili kedy sa jej dočkáme. Je založená, samozrejme a opäť, na knihe George R.R.Martina, Oheň a krv.

house of the dragon
Zdroj: wall.alphacoders.com

Viserys Targaryen a jeho brat

Nedávno sme sa dozvedeli, že k obsadeniu sa pridáva britský herec Paddy Considine. Stvárni Viserysa Targaryena, ktorý bol vybraný veľkou radou z Harrenhalu, aby nastúpil na trón po Jaehaerysovi Targaryenovi. Chcel naplniť odkaz svojho predchodu a preto vládnuť spravodlivo. Bol to príjemný, milý a decentný muž. Ale dobrí muži nie sú vždy dobrými kráľmi.

A preto vstupuje do hry jeho mladší brat, Daemon Targaryen. Je to nebojácny bojovník a pravý jazdec na drakovi, jednoducho mu naplno koluje v žilách krv drakov. Ale ako sa hovorí „vždy keď sa narodí Targaryen, tak si bohovia hodia mincou“. Inými slovami – nie je to práve ten najpríjemnejší chlapík, čo by to mal v hlave úplne v poriadku.

deamon targaryen
Zdroj: winteriscoming.net

A v jeho obsadení prichádza k veľmi príjemnému prekvapeniu. Zahrá si ho herec, ktorého môžeme poznať hlavne zo seriálu Doctor Who. A tam si nezahral len tak hocijakú postavu, ale Doctora samotného. Je ním Matt Smith.

Nezabúdalo sa ani na ženské postavy

Ďalšie dve obsadené postavy sú nežnejšieho pohlavia. Emma D’Arcy (seriál Hanna) si zahrá Rhaenyru, prvorodenú kráľovú dcéru (a teda Daemonovu neter). Je jazdkyňou na drakoch a má čistú krv starej Valýrie. Hovoria o nej, že sa narodila so všetkým, čo potrebuje správny vladár okrem jednej veci. No… nie je muž.

Game of Thrones prequel uzatvára doterajšie obsadenie postáv Oliviou Cook, ktorú môžeme identifikovať ako jednu z hlavných postáv Ready Player One. Zatiaľ ako jediná nehrá člena rodu, ale postavu menom Alice Hightower. Je dcérou pobočníka kráľa, Otta Hightowera. Bola vychovávaná v Červenej veži, blízko kráľovi a jemu najužšieho kruhu. Preto disponuje presnými politickými pohľadmi a vie ako sa s gráciou pohybovať po kráľovskom dvore.

game of thrones prequel obsadenie
Zdroj: rottentomatoes.com

Rovnaké intrigy, ale s drakmi!

A ešte k tomu navyše, hovorí sa o nej, že je najkrajšou ženou zo všetkých Siedmych kráľovstiev. Netreba dodávať, že nakoľko ide o Martinove dielo, tak práve tieto spomenuté postavy rozbehnú trvajúci boj o nástupníctvo, ktoré bude obsahovať politiku, nemiestne zvádzanie (a ako inak, incest). Hovoríte si, že kde je rozdiel oproti Hre o tróny? Majú predsa všetci drakov!

Nevieme nakoľko sa House of the Dragon bude držať knižnej predlohy, keď práve originál seriál značne vybočil od Ságy ľadu a ohňa. Dúfajme, že tu by to mohlo byť viac dodržané, nakoľko ide o dokončené dielo. S každou pribúdajúcou informáciou však už teraz vieme, že to bude poriadna jazda (aj doslova – s drakmi!).

Čo hovoríte na to aké Game of Thrones prequel zverejnil obsadenie? Vidíte práve týchto hercov v spomenutých úlohách? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: polygon.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -