Captain Marvel 2 bude obsahovať aj postavy Ms. Marvel a Monicu Rambeau. Kedy si ho pozrieme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Captain Marvel 2 s potvrdenými postavami a dátumom vydania

Film Captain Marvel 2 bude už neuveriteľný 31. film z MCU. Zároveň pôjde o druhý príspevok piatej fázy marvelovského superhrdinského univerza. Zatiaľ o ňom nemáme veľa informácií, tak je vždy potešujúce ak nám nejakú zverejnia. Aktuálne potvrdili, že sa ukážu postavy Ms. Marvel a dospelá Monica Rambeau. Zároveň nám zverejnili aj dátum plánovaného vydania.

A plánovaného píšeme radšej opatrne. Nakoľko vieme, že išlo skutočne o problémový rok pre Marvel, kedy nevyšiel ani jeden ich film. Preto sa veľa snímok posunulo ďalej, a to na rok 2021 a ten ďalší. Druhé plnohodnotné vystúpenie Carol Danvers sme mali vidieť pôvodne v júli, teraz ho potvrdili na 11. novembra 2022. To sú iba štyri mesiace a preto si myslíme, že ide o odvážne tvrdenie.

captain marvel super bowl trailer
Zdroj: photosgratuite.eu

Snímka vo veľkom búra stereotypy

Film bude režírovať Nia DaCosta, ktorá má na starosti aj remake Candymana. Stáva sa tak prvou afroameričankou, ktorá režíruje film založený na Marvel komiksoch. A to nie je jeho jedinou výnimočnosťou, pretože bude aj filmom, v ktorom bude najlepšie platená herečka hrajúca supehrdinku. Brie Larson by si mala za hlavnú úlohu odniesť 15 miliónov amerických dolárov (a v tom ešte nie sú započítané provízie z tržieb).

Ale búraním stereotypov sa tento chystaný film môže skutočne pýšiť. V komiksovej predlohe totiž Carol inšpirovala dve ďalšie, už spomínané, ženské postavy, aby prijali svoje alter-ego. Ms. Marvel, občianskym menom Kamala Khan, je pakistansko-americkou teenagerkou. Je inhumanom a dokáže meniť rozličné časti svojho tela. Zahrá si ju mladučká Iman Vellani, ktorá bude prvou moslimskou herečkou v MCU. Debutovať bude vo vlastnom seriáli na Disney+ koncom budúceho roka.

Zdroj: thewrap.com

Staré postavy v novej podobe aj nové postavy

Monica Rambeau sa v dospelej podobe ukáže už skôr. Už v januári 2021 ju uvidíme v seriáli WandaVision. V prvom filme sme ju videli ešte ako malé dievča, ktoré sa pozeralo na hlavnú postavu ako na „tetu Carol“. Je dcérou jej najlepšej priateľky, Marie. Podľa komiksov bola vystavená ohromnému výbuchu energie, ktorý jej následne aj vytvoril nadľudskú silu. Zrejme by to malo byť dodržané aj pre následnosť vo filme Captain Marvel 2.

Postava je tiež značne revolučná na stránkach komiksov. Bola to prvá žena čiernej pleti, ktorá sa pridala k Avengerom a dotiahla to naozaj dostatočne ďaleko, nakoľko ich istý čas aj viedla. Monicu si zahrá herečka Teyonah Parris. Ako producent sa samozrejme vracia Kevin Feige.

Je skvelé vidieť, že ani po obrovskej náloži informácií z Investor Day od Disney nie sme stále ukrátení. Fanúšikovia vždy ocenia, keď sa dozvedia niečo nové z tohto sveta. A dúfajme, že sa filmu podarí nadviazať na úspech prvej snímky, ktorú si fanúšikovia kvôli svojmu prevedeniu značne obľúbili. Svedčia o tom aj celosvetové tržby vo výškach $1,13 biliónov. Zároveň však dúfame, že nás budú aj naďalej informovať o postupe.

Čo hovoríte na nové informácie o Captain Marvel 2? Myslíte si, že sa dodrží dátum a skutočne ho uvidíme v novembri 2022? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -