Kevin Costner chystá epický western Horizon. Láka naň aj skvelým hereckým obsadením

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kevin Costner pripravuje western Horizon

Kevin Costner sa vrátil na režisérsku stoličku a pripravuje western Horizon. Spravil to tak po takmer 20 rokoch, naposledy priniesol v roku 2003 film Krajina strelcov rovnakého žánru. Teraz nám sľubuje epický príbeh, ku ktorému pridá široké a kvalitné herecké obsadenie.

Do filmu boli oznámení Sienna Miller (Americký Sniper), Sam Worthington (Avatar), Jamie Campbell Bower (Stranger Things), Luke Wilson (Absurdistán) či Thomas Haden Church (Spider-Man). Teraz sa s k nim pridávajú o nič menej zaujímavé mená Jena Malone (Sucker Punch), Michael Rooker (Strážcovia Galaxie), Alejandro Edda (Narcos: Mexico) či Tatanka Means (Once Upon a River).

Horizon obsadenie
Zdroj: deadline.com

Rozpráva príbeh miesta počas 15 rokov

Väčšie zoskupenie hercov tu dáva perfektný zmysel, pretože film nebude rozprávať jeden príbeh, ale hneď niekoľko. Sústredí sa totiž na usadlosť na americkom západe. Počas obdobia 15 rokov, pred, počas, aj po Americkej občianskej vojny sem prichádzajú ľudia, aby nachádzali útočisko.

S tým sú však spojené aj intrigy, podvody a násilie. Navyše ešte budú musieť čeliť návštevníci okolitým prírodným elementom a nástrahám. Do príbehu budú zahrnutí aj pôvodní obyvatelia, ktorí žijú na okolitej pôde, ktorá im bude krvavou cestou odnímaná.

kevin costner horizon
Zdroj: thedigitalfix.com

Režisér chce silné sústredenie na ženské postavy

Ide naozaj o široký obsah toho, čo chce autor príbehom vyjadriť. S tým však má skúsenosť od svojho režijného debutu. Ním je Tanec s vlkmi, v ktorom si zahral aj hlavnú úlohu. Dráma trvá tri hodiny a dokáže na nej povedať rozsiahly príbeh.

Režisér chce, aby sme upriamili pozornosť aj na väčšinu herečiek medzi obsadením. Film bude mať totiž silné ženské zastúpenie. Mužov vraj pri podobných kúskoch zobrazuje každý, sú to však práve ženy, ktoré sa museli predierať každým dňom v mimoriadne tvrdom svete.

tanec s vlkmi
Zdroj: readingatrecess.com

Ďalší epický príbeh tohto tvorcu

Niekedy jednoducho museli s mužmi putovať na miesta, kam oni chceli. Ocitali sa tak v teritóriách, ktoré boli neosídlené a nebezpečné. Chce ukázať a chce si byť istý, že vo filme bude vhodne a jednoznačne ukázaná ich zraniteľnosť.

Kevin Costner pre svoj film Horizon už chystá produkciu. Tá ma prebiehať počas nasledujúcich 8 mesiacov a nakrúcať sa bude v lokalite Moab v Utahu. Vyzerá to na ďalší zaujímavý kúsok od neho, ktorý by nemali fanúšikovia westernov vynechať.

Zaujal vás western Horizon od Kevina Costnera? Čo hovoríte na jeho príbeh aj herecké obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -