Ethan Hawke a Pedro Pascal si spolu zahrajú vo westerne. Pripravuje ho Pedro Almodóvar

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ethan Hawke a Pedro Pascal vo westerne

Dve veľké hollywoodske mená sa spolu objavia vo westerne, ktorý chystá Pedro Almodóvar. Oscaroví herci Ethan Hawke a Pedro Pascal budú hrať v jednom z jeho prvých čisto anglických projektov s názvom Strange Way of LifeRežisér ho mal predtým nazvaný v origináli po španielsky Extraña forma de vidateda tiež – Zvláštny spôsob bytia.

Španielsky režisér je mimoriadne chválený za svoje filmy ako Volver alebo Koža, ktorú nosím. Jeho posledným filmom boli Paralelné matky a aktuálne chystá drámu A Manual for Cleaning Women s Cate Blanchett. To mu nebráni aj s bratom pripravovať túto snímku.

pedro almodóvar
Zdroj: cineeuropa.org

Nakrúcanie na známych lokalitách

Producentom je tu opäť Agustín Alodóvar. Ten sa vyjadril, že pôjde o ďalší spôsob, ako vyjadriť slobodu v ľudskom hlase. Produkovať budú so svojou produkčnou spoločnosťou El Deseo, ktorá má svoje sídlo v Madride. Nakrúcajú v jeho blízkosti v štúdiu, ktoré si sami postavili.

Navyše sa však bude točiť aj na púšti Tabernas v Almeríi. Tieto lokality sú známe vďaka tomu, že Sergio Leone tu pred viac ako 50 rokmi pripravoval svoje najznámejšie špagety westerny. Najznámejšie z nich sú trilógia o dolároch, v ktorej hlavnú úlohu stvárňoval Clint Eastwood. Zrejme využijú aj kvôli tomu vzniknutý ranč.

clint eastwood taberna
Zdroj: spaghetishighs.com

Opätovné stretnutie so skrytými zámermi

Príbeh začína pohľadom na Silvu, muža, ktorý na koni prichádza k usadlosti Bitter Creek. Prišiel sem navštíviť šerifa Jakea. Pred 25 rokmi bola táto dvojica nájomnými pištoľníkmi. Najprv to vyzerá ako návrat k spoločnej minulosti a mladosti, ako oslava opätovného stretnutia. Lenže nasledujúce ráno si prezradia, že za návštevou je aj niečo iné ako cesta spomienkami.

Režisér povedal, že neprezradí viac, aby nikomu neprezradil nič zo scenára. Uviedol však ešte, že názov je podľa piesne od speváčky Amalie Rodrigues. Jej text hovorí o tom, že jediná stratená existencia je tá, ktorá nehľadí na svoje túžby. Sme zvedaví, ako veľmi sa bude pozerať na tieto motívy viac, ako na klasické témy westernu.

almodovar hawke pascal
Zdroj: thewrap.com

Silná ústredná herecká dvojica

Ethan Hawke a Pedro Pascal si však zahrajú túto ústrednú dvojicu. Herec zo seriálu Moon Knight si tak zahrá po boku hlavnej hviezdy The Mandalorian. Tá samotná mala už dostatočne westernovú atmosféru. Okrem nich sa však v polhodinovej kovbojke objavia herci Jason Fernández, José Condessa, Pedro Casablanc alebo Sara Salámo.

Zaujal vás tento krátky western od Almodóvara podľa popisu? Čo hovoríte na hlavnú hereckú dvojicu, ktorá si v ňom zahrá? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -