Film Austrália od Baza Luhrmanna bude prevydaný ako miniséria na Hulu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Austrália ako miniséria na Hulu

Baz Luhrmann získal vďaka životopisnému filmu o Elvisovi znovu zvučné meno v Hollywoode. Nakoľko sa o ňom začalo viac hovoriť, dovolí si teraz previesť svoj plán, ktorý má v hlave už dlhší čas. Jeho film Austrália bude prevydaný ako miniséria. Prinesie ju na streamovaciu službu Hulu.

Pôvodný film priniesol v roku 2008. Hlavné úlohy si tu zahrali Nicole Kidman a Hugh Jackman. Stvárnili pár, ktorý je na tomto kontinente rozdelený druhou svetovou vojnou. Hľadajú si k sebe opätovnú cestu, ako doslovne, tak aj metaforicky. Tak vytvoril romantickú drámu, ktorá mala u divákov obrovské úspechy. Svedčia o tom aj zárobky 211 miliónov dolárov po celom svete.

film austrália
Zdroj: hbo.com

Do scenára nemohol dať všetko

Kritici vyzdvihujú veľkolepú filmografiu, kritizujú ho však za veľmi slabý scenár. Lenže Luhrmann sa nechal počuť, že do filmu, ktorý trval 2 hodiny a 45 minút, aj tak nestihol priniesť všetky svoje nápady. Mnoho vecí zo scenára vyškrtal, scény pomazal a natočil tri samostatné konce, z ktorých si nakoniec musel vybrať jeden.

Tak prinesie limitovanú sériu o šiestich dieloch. Dostane nový názov Faraway Downs. Bude obsahovať samozrejme takmer celý pôvodný film, ale s postupne dopĺňanými scénami. Rovnako bude rozšírený aj jeho soundtrack, ktorý mali už v čase nakrúcania filmu nahratý.

austrália film
Zdroj: nowtolove.com.au

Príbehy prvých národov a ukradnutej generácie

Režisér to prezradil v rozhovore pre portál The Hollywood Reporter. Uviedol tam, že tak, ako bolo Odviate vetrom kultom o prvej svetovej vojne, tak chcel priniesť svoju Austráliu. Mienil do nej však zahrnúť oveľa viac prvkov. Mala rozprávať aj príbehy takzvaných „Prvých národov“ a o tom, akú jazvu zanechala vojna pre pôvodných domorodých obyvateľov.

Nazval ich „Ukradnutou generáciou“. Tých sme videli aj vo filme a tvorili dôležitú časť jeho rozprávania. Prinesie však aj ďalšie zábery, kde bude viac do hĺbky a po viacerých vrstvách rozoberať ich vlastné príbehy. Tak preskúma aj témy historickej traumy, generačných problémov a dopadov takéhoto konfliktu na obyvateľov.

austrália uhradnutá generácia
Zdroj: lwlies.com

Faraway Downs prinesie aj nových divákov

Austrália teda bude mať ako miniséria Faraway Dawns čo povedať skalným divákom filmu aj novým priaznivcom. „Z rovnakého materiálu, ale úplne nový variant“ ako ju popísal režisér. 6-dielnu drámu sľubuje ešte koncom tohto roka, na streamovaciu službu by mala prísť v decembri. Nakoľko patrí pod tvorbu spoločnosti Star, budeme si ju môcť pozrieť aj u nás na Disney+.

Ste fanúšikmi filmu Austrália? Páči sa vám táto historická dráma? Čo hovoríte na jej rozšírenie a prevydanie ako minisériu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -