Seriál The Last of Us nám odhaľuje záber, na ktorom ukazuje hre verné podoby Joela a Ellie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál The Last of Us odhaľuje záber

Naughty Dog pracuje s HBO, aby priniesli adaptáciu jednej zo svojich videohier na obrazovky. Udiať sa to malo už minulý rok, avšak kvôli pandémii a zvýšenému rozpočtu je seriál stále v príprave. Uvidíme ho až na budúci rok, ale aby nás viac navnadili, tak nám poskytujú zo seriálu The Last of Us prvý skutočný záber z diania.

Pôvodná hra vyšla na konzoly ešte v roku 2013. Jej dej sa zameriava postapokalyptickú Ameriku. Tú napadol mimoriadne nebezpečný kmeň hubovitej štruktúry, ktorý mení ľudí na monštrá podobné zombie. Toto slovo však nikdy v hernom titule nepadlo, nazývaní sú tu ako Clickers (Klikeri).

the last of us serial hbo
Zdroj: pngall.com, unsplash.com

Joel aj Ellie v seriálovej podobe

Centrom diania je Joel (zahrá si ho Pedro Pascal), ktorý prišiel o svoju dcéru. Stretáva sa s mladou Ellie, pri ktorej dostane za úlohu ju prepraviť cez celé štáty do laboratória spoločnosti známej ako Fireflies. Ona môže byť totiž odpoveďou na vyliečenie celého ľudstva. V seriáli si ju zahrá Bella Ramsey známa hlavne z Hry o tróny.

Tento výber sa stretol u fanúšikov s kontroverziou a začali sa ozývať hlasy, že by mohlo prísť k lepšej voľbe. Avšak čím viac sa dozvedáme o nadchádzajúcom projekte, tým viac je vidieť, že je správnou voľbou. To dokazuje aj nová zverejnená fotografia.

The last of us
Zdroj: polygon.com

Skrývajú sa pred Klikermi?

Ellie a Joel sa tu skrývajú na neznámej, tmavej lokácii. Ich podoby sú naozaj veľmi uspokojivé vzhľadom na predlohu. Avšak ešte zaujímavejšie je, prečo sa skrývajú v temnote za akýmsi pultom. Odpoveď musí byť jednoznačne, že sú v blízkosti iste Klikeri. A s navýšením rozpočtu na 15 miliónov dolárov za epizódu si môžete byť istí, že týchto kreatúr budeme vidieť dostatok.

Informácia prichádza vďaka akcii s názvom Summer Game Fest. Na nej očakávame, že sa dozvieme množstvo herných noviniek, ale samozrejme, aj o materiáloch vychádzajúcich z hier. The Last of Us prinieslo prvý záber vďaka Neilovi Druckmanovi, ktorý je samotným tvorcom hry.

Pridávajú sa aj dabingoví herci z hry

Na udalosti zároveň oznámil, že do seriálu sa pridajú aj nové tváre. Troy Baker a Ashley Johnson boli obsadení ako úplne nové, v hre nevidené, postavy. Ak by ste nevedeli o akú perfektnú správu ide – tieto mená sú pôvodnými hlasmi postáv z hry. Spojitosť s ňou ešte uzatvára aj Gustavo Santaolalla, skladateľ, ktorý prinesie hudbu aj k projektu na malé obrazovky.

Predtým potvrdené obsadenie bolo Gabriel Luna ako Joelov brat Tommy, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Anna Torv, Murray Bartlett, Nick Offerman a Storm Reid. Okrem toho, že sa na adaptácii podieľa aj tvorca hry, tak ho ako režisér vedie Craig Mazin. Ten stojí za iným úspešným hitom, Černobyľ.

dabingova herecka the last of us
Zdroj: igamenews.com

Desať epizód na budúci rok

Tieto všetky informácie len stupňujú naše nadšenie a napätie ohľadom seriálu. Nepoznáme jeho presný dátum vydania, ale na HBO Max má reálne prísť počas budúceho roka. Dočkáme sa (aspoň zatiaľ) desiatich epizód.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Páči sa vám aký zverejnili k seriálu The Last of Us prvý záber? Sú podľa vás hlavné postavy dostatočne verné predlohe? Čo si myslíte, že sa skrýva v tme za nimi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -