Kam bude spadať Secret Invasion na časovej linke MCU? Hovorí nám to viac, ako by ste si mysleli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Secret Invasion na časovej linke MCU

Seriálových Marvel projektov nás čaká v najbližšom čase niekoľko. Už na budúci mesiac dostaneme Ms. Marvel, v auguste sa predstaví She-Hulk a tento rok je sľubovaná aj druhá séria What If…?. Avšak stále sa upriamuje veľká pozornosť aj na pripravovanú inváziu Skrullov na Zem. Teraz sme sa dozvedeli aspoň zopár detailov, napríklad kam spadá Secret Invasion na časovej linke MCU.

Najpálčivejšou otázkou zrejme je, ako sa mierumilovní Skrullovia, ktorých poznáme z udalostí filmu Captain Marvel, tak obrátili. Aj keď vieme, že súčasťou deja bude navrátený Talos (Ben Mendelsohn), práve on bude stáť na strane ľudí a obraňovať ich pred akousi odštiepenou alebo rebelskou vetvou.

Secret Invasion Kingsley Ben-Adir
Zdroj: screenrant.com

Skrullovia ako náhrada za Furyho a Hill

Jeho pomoc dokazujú aj udalosti, ktoré sme videli na konci filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Tu sa odhalilo, že Nick Fury (Samuel L. Jackson) a Maria Hill (Cobie Smulders) si v skutočnosti užívajú dovolenku a na Zemi ich zastupujú títo podobu meniaci mimozemšťania.

Práve zmenu podoby dokáže táto rasa využiť na to, aby infiltrovali dôležité miesta na našej planéte. Najlepším spôsobom by samozrejme bolo zahrnutie kráľovnej Veranke, ktorá viedla práve takúto odnož Skrullov v komiksoch. Na potvrdenie alebo vyvrátenie tejto informácie netrpezlivo čakáme. Avšak riaditeľ štúdia Kevin Feige nám medzitým niektoré objasnil.

spider-man skrull
Zdroj: thedirect.com

Kam do dejov spadá?

Predtým bolo stanovené, že sa seriál bude odohrávať počas niektorej z už stanovených a známych časových liniek. To naozaj nepovedalo veľa. Avšak počas posledných dní na Disney prezentácii to viac špecifikoval. Prvý raz od udalostí vo filme Avengers: Endgame sa má odohrávať počas „Preblesknutia“. Teda tých rokov, po ktorých Thanos lusknutím vymazal polovicu života vo vesmíre.

Po zamyslení si môžete povedať, že sa to zdá akosi nepravdepodobné. Fury aj Hill predsa boli počas udalosti vymazaní. Videli sme to v potitulkovej scéne, kde privolával pagerom Captain Marvel (a takmer sme počuli ikonické Jacksonové slová).

Captain Marvel Skrull
Zdroj: imdb.com

Náhradníci?

Tak je na mieste otázka, ako sa môže vyskytovať Secret Invasion na časovej linke práve počas tejto udalosti. Odpoveď môže byť veľmi jednoduchá. Obe vedúce osobnosti S.H.I.E.L.D.-u totiž nebudú ľudskými verziami, ale práve ich „zástupcovia“ z radu Skrullov.

To by podporoval aj ďalší fakt. Od začiatku na propagačných materiáloch a obrázkoch vyzerá Fury inak. Chýba mu jeho páska cez oko, nosí výraznú bradu a nemá na seba svoj kožený plášť. Práve tieto zmeny môžu byť akýmsi signálom pre ostatných hrdinov, že nejde o „pravého“ riaditeľa.

Secret Invasion
Zdroj: devianart.com, inverse.com

5-ročná medzera teraz presnejšia

Takto sa nám teda vysvetlí aj stvárnenie Furyho Talosom, ktoré sme videli v Spider-Manovi. Zároveň sa konečne dozvieme trochu viac z tej 5-ročnej medzery, ktorá vznikla po lusknutí. A je len logické, že práve tento čas využila mimozemská rasa na ich dlho chystanú inváziu. Uvidíme však až v samotnom seriáli.

Uspokojilo vás potvrdenie o tom, kam spadá Secret Invasion na časovej linke MCU alebo to podľa vás vyvolá zbytočný chaos? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -