Unikátny seriál Slovania je v ponuke služby HBO Max

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Slovania na HBO Max

JOJ Group postúpila vysielacie práva na svoj výpravný seriál SLOVANIA platforme HBO Max. Seriál vznikol v slovensko-ukrajinskej koprodukcii a bol nakrútený na Ukrajine. Seriál bol uvedený na HBO Max so slovenskými, českými a anglickými titulkami v premiére 9. júna.

Seriál SLOVANIA nakrútila televízia JOJ v slovensko-ukrajinskej koprodukcii, v produkčnom trojlístku spoločností Wandal Production, European Partnership Media Group a Slovenská produkčná. Tak veľkovýpravný seriál bol v čisto slovenských podmienkach nerealizovateľný, ale s podporou ukrajinského ministerstva kultúry sa ho podarilo nakrútiť vo svetovej kvalite.

Slovenský seriál Slovania
Zdroj: joj.sk

Nakrúcal sa na Ukrajine pre svetovú kvalitu

Dvanásťdielny slovensko-ukrajinský seriál SLOVANIA, ktorý sa nakrúcal v Žytomyri a v jeho okolí neďaleko Kyjeva, je fiktívnou rekonštrukciou historicko-dobrodružného príbehu zo 7. storočia nášho letopočtu v čase pred spojením slovanských kmeňov.

Napínavý dobrodružný príbeh sa odohráva v 7. storočí nášho letopočtu, v čase pred spojením slovanských kmeňov. Hradiská Veľký stôl a Furnau v Karpatskej kotline majú dobré susedské vzťahy, príchod plieniacich kočovných kmeňov Avarov ich však postaví proti sebe…

mastalir slovania
Zdroj: joj.sk

Dobrodružný historický príbeh s fantazijnými prvkami

Seriál SLOVANIA je fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, na ktorej medzinárodní tvorcovia spolupracovali so špecialistami na raný stredovek. Dve hlavné dejové línie rozprávajú príbehy nenávisti a bojovnosti, ale aj sily lásky a odvahy. Dej je pretkaný fantazijnými a nadprirodzenými prvkami, motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, ktoré sú zachytené v poverách, piesňach, povestiach
a rozprávkach.

Slovania na svetovej streamovacej službe

Žáner: historický dobrodružný fantasy seriál
Dĺžka: 40´
Počet častí: 12
Tvorcovia: Veronika Kolejáková, Jozef Koleják, Ján Luterán
Produkcia: Wandal Production, European Partnership Media Group, Slovenská produkčná
Réžia: Peter Bebjak, Michal Blaško, Serhii Sanin
Hrajú: Polina Nosykhina, Juraj Loj, Tomáš Maštalír, Jana Kvantiková, Dušan Cinkota, Zuzana Fialová, Aleksey Tritenko, Oleksandr Mavrits, Richard Autner, Andrej Hryc a ďalší

slovania
Zdroj: techbyte.sk

Zaraďujú sa medzi veľké produkcie

Seriál Slovania si už aj naši diváci môžu vychutnať na HBO Max. Streamovacia platforma je založená na modeli DTC spoločnosti Warner Bros. Discovery a ponúka zábavu najvyššej kvality. Prináša najväčšiu ponuku seriálov, filmov a špeciálov pre divákov všetkých vekových kategórií od kultových značiek HBO, Warner Bros. a DC. V ponuke je aj pôvodná tvorba Max Originals, filmové blockbustery a obľúbené detské a rodinné programy.

Ako hodnotíte správu, že náš seriál pridali aj na streamovaciu službu HBO Max? Bude mať podľa vás aj vo svete úspech? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: TS HBO Max

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -