HBO chystá prvý rýdzo slovenský seriál, uvidíme ho aj na HBO Max. O čom bude?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prvý slovenský seriál z výroby HBO

HBO v týchto dňoch začína nakrúcať prvý slovenský seriál z originálnej produkcie Max Original (s pracovným názvom) VÍŤAZ. Jedná sa o šesťdielnu dramedy, ktorú natáča režisér Jan Hřebejk. Ten s HBO nepracuje prvýkrát, podieľal sa na oboch sériách divácky úspešného seriálu Až po uši.

VÍŤAZ od scenáristov Zuzany Dzurindovej (dcéry bývalého slovenských premiéra Mikuláša Dzurindu) a Petra Nagya hovorí o slovenskom premiérovi, ktorý opúšťa svoju úspešnú kariéru politika a vracia do bežného života. Následne zisťuje, že doma nemá takú moc, na akú bol vo svojej funkcii zvyknutý.

V hlavnej úlohe sa predstaví známy slovenský herec Ady Hajdu, potom Ivana Chýlková, Milan Ondrík alebo Petra Dubayová.

Seriál je prvým hraným projektom, ktorý vzniká pod hlavičkou HBO Max Original a zároveň ide o prvý rýdzo slovenských seriál, na ktorom sa podieľa spoločnosť HBO. Spoločnosť ETAMP Film Production pre HBO Max seriál vyrába.

vitaz slovensky serial
Zdroj: HBO

Skutočná výnimočnosť seriálu

Režisér Jan Hřebejk povedal:

„Výnimočnosť seriálu spočíva v unikátnom scenári Zuzany Dzurindovej a Petra Nagya. Komédia stojí na presnosti situácií a dialógov, na konkrétnych detailoch. Vidím už teraz, že scény sa svojou vierohodnosťou a stavbou stávajú spoľahlivým odrazovým mostíkom pre hercov. Je to vynikajúca rodinná komédia, ale napísaná s veľkým pochopením pre všetky postavy. Verím, že sa budete smiať Viktorovej pochabosti, narcizmu alebo nehoráznosti, ale že si zamilujete aj ostatné postavy. K tomu nám dopomáhaj HBO aj ETAMP Film. Amen.”

Producentka HBO Max, Tereza Polachová o novom projekte hovorí:

„Náš seriál predstavuje vtipný ponor do vzťahov v jednej československej rodine. Tá má svoje jedinečné špecifiká. Zuza Dzurindová, dcéra bývalého slovenská premiéra a scenáristka seriálu má sama skúsenosť z prvej ruky, čo to znamená žiť v rodine s pracovne veľmi exponovaným otcom. A nebojí sa to napísať. Tak máme šancu sledovať stret medzi svetom politiky, ktorý je v strednej Európe stále prevažne mužskou doménou so svetom rodiny, ktorý je tu často ešte považovaný prevažne za domáce ihrisko. A to nehľadiac na fakt, že ženy pracujú rovnako tvrdo ako muži a denne sú vystavované dvojitej záťaži. Typický muž to tu považuje za samozrejmosť. A náš hlavný hrdina Viktor nie je iný.“

Víťaz si robí žarty z patriarchátu a politiky

Johnathan Young, producent HBO Max, uviedol: „Slovenský seriál Víťaz si robí žarty z patriarchátu a politiky. Je jedinečný tým, že zobrazuje slovenské i české postavy, miesta a kultúru a dáva divákom možnosť pozrieť sa do života rodiny, ktorej členovia sa snažia si k sebe opäť nájsť cestu.“

vitaz serial
Zdroj: HBO

„Po roku a pol chaotických reštrikcií a obmedzení v boji s covidom začíname nakrúcať nový seriál pre HBO Max. V minulosti sme realizovali seriály Horiaci ker, obe série Až po uši, Pustinu a Bez vedomia. Kvalita všetkých týchto seriálov a ich divácky ohlas sú pre nás pre všetkých do budúcna veľmi zaväzujúce.

VÍŤAZ má slovenskú stopu nielen v osobách scenáristov a v prostredí, v ktorom sa odohráva, ale aj v osobe hudobného skladateľa. Herecké obsadenie, ktoré je až na jednu výnimku výhradne zo Slovenska, sľubuje to najlepšie, čo môžeme v súčasnosti mať, vrátane mladej generácie. Verím, že práve správny mix českých a slovenských pováh a skvelých talentov všetkých tvorcov nám pomôže zrealizovať dobre tento krásny scenár,”
dodáva Jan Bílek producent zo spoločnosti Etamp Film Production.

O streamovacej službe HBO Max

HBO Max je streamovacia platforma spoločnosti WarnerMedia založená na modeli DTC, ktorá poskytuje prvotriednu zábavu. HBO Max ponúka každému divákovi pestrú sériu príbehov z tvorby slávnych značiek, ako sú HBO, Warner Bros., DC, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies a ďalších.

Platforma HBO Max bola spustená v máji 2020 v Spojených štátoch a v júni 2021 predstavila lacnejšiu verziu predplatného so zobrazovaním reklamy. Nedávno sa začalo jej celosvetové rozšírenie uvedením HBO Max na 39 trhoch v Latinskej Amerike a Karibiku.

Ku koncu tohto roka a v nasledujúcom roku vstúpi HBO Max na európsky trh a začne postupne nahrádzať streamovacie služby poskytované pod značkou HBO.

Zdroj: TS HBO

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -