Zabudni na HBO GO. Do Európy konečne prichádza HBO Max a neobíde ani Slovensko

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

HBO Max expanduje, po novom sa môže tešiť aj Slovensko!

V spoločnosti WarnerMedia dnes mali veľký deň. Prostredníctvom krátkej viruálnej udalosti predstavili príchod streamovacej služby do krajín Európy. V rámci neho sme sa okrem iných veľkých noviniek mohli dozvedieť aj kedy príde HBO Max na Slovensko.

V približne pol hodinovom videu nám ukázali, čo všetko pod ich značku spadá. Ukázali nám históriu spoločnosti s ich najväčšími titulmi (ako Matrix, Harry Potter, a samozrejme nechýbala ani chystaná Duna). Do toho predstavili príjemné a pútavé reklamné kampane, ktoré nejedeného diváka chytili za srdce.

Streamovacia služba HBO Max bola v USA spustená pred necelými 15 mesiacmi a od toho momentu zaznamenala rapídny nárast. K dnešnému dňu je k dispozícii v 40 krajinách sveta a na svojom konte ma viac predplatiteľov, než HBO za celú uplynulú dekádu.

hbo max europa
Zdroj: flatpanelshd.com

Nové zábery z očakávaných seriálov

Aby nás na príchod služby poriadne navnadili, ukázali nám aj nové zábery z ich najviac očakávaných seriálov na rok 2022. Takto sme si mohli pozrieť krátke video zo spin-offu The Suicide Squad, ktoré bude o Peacemakerovi. Najväčšie prekvapenie ale prišlo v závere, keď ukázali trailer na projekt, na ktorý netrpezlivo čaká množstvo divákov – Game of Thrones: House of the Dragon.

Predstavil ho šéf HBO International, Johannes Larcher. Ten označuje príchod Maxu do Európy za historickú udalosť. Sám je mimoriadne nadšený, že môže obsah ich spoločností HBO, Warner Bros., DC, Cartoon Network aj Max Originals expandovať do ďalších krajín z ich pôvodných 40 (USA a iné štáty napriek obomi Amerikami).

V prvých častiach už v októbri

Prví si budú môcť vychutnávať službu v Španielsku a krajinách Škandinávie (Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko). Tam sa dostane 26. októbra tohto roku a sľubujú aj zvýhodnené poplatky. Následne má nasledovať v roku 2022 do 14 krajín Strednej a Východnej Európy.

Budú to Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česká Republika, Maďarsko, Moldavsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko a v neposlednom rade Slovensko. Pridá sa k nim aj Portugalsko.

hbo max slovensko
Zdroj: warnermedia.com

Koľko si Slovensko zaplatí za HBO Max?

V ďalšej časti roka 2022 plánujú spustenie v ďalších 7 krajinách – Turecko, Grécko, Litva, Lotyško, Estónsko a Island. Dôležitá informácia teda pre nás je, že HBO Max sa Slovensko dočká už začiatkom roka 2022! Budeme si teda môcť vychutnávať všetky vyššie spomínané značky a aj originálny obsah. Filmové tituly totiž podľa dohody vždy prinesú už 45 dní po premiére v kinách.

Cenník pre náš región zatiaľ zverejnený nebol. Vo Fínsku si však zaplatia 8,99 €/mesačne, čo by mohla byť orientačná cenovka aj pre Slovensko. Okrem toho, všetci noví predplatitelia sa dočkajú špeciálnych propagačných cien – prvýkrát v histórii HBO sa dočkáme ročného predplatného, vďaka ktorému získaš 12 mesiacov za cenu 8.

Ako sa vám pozdáva správa, že HBO Max príde na Slovensko už začiatkom roka 2022? Tešíte sa na všetok nový obsah, ktorý prostredníctvom neho dostanete? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: sk.hbomaxevents.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -