Chystá sa hraný film Voltron. Prinesie ho režisér Red Notice, bijú sa o neho štúdiá

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný film Voltron

Anime adaptácie sú v Hollywoode opäť čoraz populárnejšie. Či už sa pozrieme na pomerne nedávnu Alitu: Bojový Anjel (ktorá by si zaslúžila pokračovanie) alebo seriál Cowboy Bebop z minulého roka. Teraz sa chystá ďalšia ikonická a vplyvná séria. Dostaneme hraný film Voltron. Prinesie ho Rawson Marshall Thurber, režisér Red Notice.

Správa je ešte čerstvá, avšak už teraz vieme, že si chce snímku pre seba získať niekoľko štúdií. V prihadzovacej vojne o práva ich je až sedem. Traja najsilnejší hráči sú v tomto prípade Warners Bros., Universal a Amazon. Výsledok by sme sa údajne mali dozvedieť cez víkend.

film voltron
Zdroj: murphymultiverse.com

Na základe legendárneho anime

Zaujímavé na tom je, že medzi týmito hráčmi nie je Netflix. Jednak preto, že práve tam priniesol Thurber svoju poslednú akčnú komédiu, ku ktorej chystajú aj pokračovania. Okrem toho sa práve na tejto streamovacej službe nachádza seriál Voltron: Legendary Defender. O tom by sa dalo povedať, že bol akýmsi rebootom pôvodného seriálu.

Ten sa vysielal v japonských televíziách od polovice 80. rokov. Pôvodne išlo o dva samostatné seriály, ktorými boli Beast King GoLion a Kikou Kantai Dairugger XV. Spoločnosť World Events Productions ich neskôr spojila, diely mierne upravili, zosynchronizovali a priniesli anglický dabing. Takto vychádzal pod názvom Voltron: Defender of the Universe.

Defender of the Universe
Zdroj: wallpaperflare.com

Megazord by bez Voltrona nebol

Príbehovo sa zameriaval na päticu mladých pilotov v batalióne známom ako Robot Lions. Tieto hybridy vozidla a robotov dokázali fungovať samostatne, ale mohli sa spojiť a vytvoriť mega robota menom Voltron. Možno sa vám to zdá ako klasický a otrepaný nápad, ktorý ste videli už veľakrát, ale tento bol práve ich pôvodcom. Preto by sa dalo povedať, že ovplyvnil aj ďalšie diela ako Transformers alebo Power Rangers.

Za chystaným filmovým spracovaním navyše stojí aj Bob Koplar, ktorý je vedúcim spoločnosti World Events. Tá zaznamenala v predajoch DVD so seriálom značné čísla. Preto už vôbec nie je prekvapením, že film Voltron si chce pod seba získať toľko spoločností.

voltron
Zdroj: chrome.google.com

Pokusy boli viackrát, ale nevydarili sa

Voltron je silne zapísaný do kroník pop kultúry. Aj preto sa ho snažia znovu prinášať na obrazovky. V roku 2011 napríklad dostal reboot na NickToons a podobne aj spomínaný v 2016 na Netflixe. Hrané spracovanie chcú priniesť už od najskorších rokov po prelome milénia. Pokúšali sa o to štúdiá New Regency aj Dreamworks, ale vždy sa s produkciou zasekli.

Nevieme, ktoré štúdio si ho získa, avšak réžiu má na starosti Marshall Thurber. Do popredia sa dostal vďaka jedinečnej komédii My sme Millerovci. Potom nakrútil komediálne krimi Centrálna Inteligencia a v roku 2018 priniesol akčnú jednohubku Mrakodrap.

voltron
Zdroj: csfd.cz

Uvidíme Dwayna Johnsona pilotovať Robot Liona?

Jeho posledným hitom ale bolo práve Red Notice. Zaujímavé je, že v jeho posledných troch filmoch hral Dwayne Johnson. Mohli by sme The Rocka vidieť pilotovať jedného z Robot Lionov? Alebo dokonca Voltrona? Nepredbiehajme však, uvidíme, čo si režisér pri tomto akčnom kúsku v modernej produkcii prichystá.

Ste zvedaví na hraný film Voltron a jeho spracovanie od režiséra Red Notice? Poznáte pôvodný anime seriál alebo jeho neskoršie spracovania? Ktorý bol prípadne váš obľúbený Robot Lion? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -