Decká nám vyrástli. Netflix zverejnil nové zábery zo štvrtej série Stranger Things

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zábery zo štvrtej série Stranger Things

Netflix nás chystá zobrať na nadprirodzenú cestu do Hawkinsu jeden z posledných razov. Dva mesiace pred premiérou štvrtej série (aspoň jej prvej polovice) nám zverejnili nové zábery zo Stranger Things. Na 10 obrázkoch vidíme množstvo dobrodružstva, viac D&D a pociťujeme, že napätie sa stupňuje. A ešte nikdy predtým sme nevideli tak vystihnuté účesy a módu 80. rokov.

Hrdinovia bojujú s následkami bitky pri Starcourte, ktorá priniesla Hawkinsu obrovskú hrôzu. Navyše nastúpili na strednú školu, ktorá im vôbec ich situáciu neuľahčuje. V najviac zraniteľnom čase ale prichádza tá najväčšia hrozba. Nadprirodzené sily však prinášajú tajomstvo, ktorého vyriešenie môže znamenať koniec všetkých hrôz v Hawkinse.

stranger things
Eddie (Joseph Quinn) vedie D&D klub na strednej v Hawkinse; Zdroj: Netflix

Rozdelená na dve polovice

Koniec, ktorý je uvedený pri parafrázovaní oficiálneho popisu od tvorcov, nie je náhodný. Nedávno bratia Matt a Ross Dufferovci, ktorí za seriálom stoja, napísali otvorený list fanúšikom na blogu Netflixu. Oznámili v ňom, že dostávame predposlednú sériu, pretože tá piata bude finále seriálu.

4. séria je ale príbehovo a obsahovo tak naplnená (spomínali 9 scenárov s 800 stranami), že ju museli rozdeliť na dve polovice. Volume 1 sa dočkáme na streamovacej službe 27. mája. Na Volume 2 našťastie nebudeme čakať dlho, pretože sa na obrazovky dostane o 5 týždňov neskôr a to 1. júla. Sľubujú, že bude lepšia ako kedykoľvek predtým.

Partia rozdelená v iných mestách

Čakanie nám chcú spríjemniť aj novými zábermi, ktoré ponúkajú. Vidíme, že sa pôvodné zoskupenie rozdelilo a pôvodná partia poriadne podrástla. Jedenástka (Millie Bobby Brown) je teraz s rodinou Byersovou – kamarátom Willom (Noah Schnapp), jeho bratom Jonathanom (Charlie Heaton) a jeho mamou Joyce (Winona Ryder). S nimi však vidíme aj Mikea (Finn Wolfhard).

Druhá časť skupiny, ktorá zostala v mestečku v Indiane, sú Dustin (Gaten Matarazzo) a Lucas (Caleb McLaughlin). S nimi je však napríklad aj Max (Sadie Sink) alebo Erica (Priah Ferguson). Samozrejmý bude aj návrat Steva (Joe Keery), Nancy (Natalia Dyer) či Robin (Maya Hawke). Akurát Hoppera (Dave Harbour) vidíme hlboko na území nepriateľa, so svojom zajatí v Sovietskom zväze.

Vidíme aj nové postavy

Nové zábery na 4. sériu Stranger Things nám ale poskytujú aj lepší pohľad na nové postavy. Jednak sú to noví študenti na škole v Kalifornii aj žiaci zo strednej školy v Hawkinse. Dostaneme však aj príslušníkov vlády, ktorá za experimentmi stojí a nové postavy budú aj z rád Rusov.

Takto nás tvorcovia pripravujú na blížiaci sa koniec. Podľa ich slov a nových fotiek sa naozaj máme čo tešiť. Ak ale zúfate, že sa dostaneme čoskoro do absolútneho finále, aj pre vás poskytli nádej. Uvádzajú aj, že majú ďalšie nápady a viacero iných príbehov z tohto sveta. Dočkať by sme sa teda mohli aj spin-offov.

Páčia sa vám zábery na štvrtú sériu Stranger Things? Naladilo vás to po troch rokoch čakania ešte viac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thehollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -