Tím Intelligencia zo She-Hulk môže mať väčší význam, ako si myslíme. Príde s nimi aj Red Hulk do MCU?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR: Článok obsahuje spoilery zo šiestej časti seriálu She-Hulk: Neuveriteľná právnička. Pokiaľ ste epizódu ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Čo znamená Intelligencia v She-Hulk?

Neuveriteľná právnička sa dostala za svoju prvú polovicu na Disney+. Tí, čo tvrdia, že nemá žiadny konzistentný dej alebo jej chýbať väčší záporák, by mali zbystriť. Šiesta časť She-Hulk nám ukázala tím Intelligencia. Prekvapivé finále môže mať ešte väčší význam, ako by sa dalo čakať.

Vráťme sa ešte na chvíľku k tretej epizóde. Ukázala sa tu skupina, ktorá ukradla náčinie asgardským robotníkom, známa ako Wrecking Crew. Ich úlohou bolo získať krv Jennifer Walters. Teraz sme sa dozvedeli, že za týmto plánom stojí online nick známy ako „HulkKing“.

Intelligencia She-Hulk
Zdroj: comingsoon.net

Skupina internetových uplakancov alebo poriadni záporáci?

Je súčasťou skupiny (či webu) známej ako Intelligencia. Tu sú vykreslení ako skupina haterov, čo „vyplakáva na internete“. Aj záver epizódy dokazuje, že to bude iba maskovací systém a majú oveľa väčší význam. Pozrime sa na to, ako ich môžeme poznať z komiksov.

Intelligencia, She-Hulk
Zdroj: thedirect.com

Ide skutočne o pozoruhodné zoskupenie záporákov. Medzi nimi nájdeme častého záporáka X-Menov, Mr. Sinistera. Dokonca sa medzi nimi často vyskytol samotný Doctor Doom! Nájsť tu môžeme aj Gorillu a Red Ghosta, avšak zamerajme sa na to, kto celý tím viedol – Samuel Stern a M.O.D.O.K.

intelligencia marvel
Zdroj: dexerto.com

Väzby na Captaina Americu aj Ant-Mana!

Stern sa objavil už vo filme Neuveriteľný Hulk z roku 2008. Zahral si ho Tim Blake Nelson. Jeho iným menom je… Leader. Vieme, že práve tento záporák sa vráti vo filme Captain America: Nový svetový poriadok. A čo sa týka M.O.D.O.K.-a, toho uvidíme ako jedného zo záporákov v prichádzajúcom filme Ant-Man a Wasp: Quatumania.

Tim Blake Nelson ako Leader/Samuel Sterns
Tim Blake Nelson ako Leader/Samuel Sterns; Zdroj: filmsnewsfeed.com

Seriál nám teda opäť potvrdil väčšie väzby na MCU. Ba čo viac, to, že sa Intelligencia objavila v She-Hulk, môže mať význam aj pre ukázanie ďalších postáv. Ide o skupinu, ktorá aktuálne poriadne monitoruje Jennifer. Dokonca skúmajú aj jej krv. Ak krv Bruca Bannera stvorila She-Hulk, znamenalo by to, že dokáže aj iných?

modok ant-man
Zdroj: plexreel.com

Znamená získanie vzorky vytvorenie Red Hulka?

Práve v spomenutom filme Leader zlyhal, aby získal krv Hulka (keď ho ešte hral Edward Norton). Znovu sa pozrime na komiksy – tam ju získal a presvedčil generála Thunderbolta Rossa, aby ju použil a dostal tak možnosť bojovať proti zelenému obrovi. Vstrebaním jeho krvi sa stal Red Hulkom.

Faktom zostáva, že herec, ktorý stvárňoval túto postavu, William Hurt, nás opustil. Marvel by však nemusel mať problém nahradiť postavu iným hercom. Prípade by si zvolili iné alter ego, ktoré Red Hulk v komiksoch mal, napríklad Roberta Mavericka.

Red Hulk
Zdroj: hushcomics1.wordpress.com

Dôkazy sa hromadia

Túto postavu nám predsa len už nejaký ten čas naznačujú. Predpokladalo sa, že by mohol byť s tímom Thunderbolts, vybrali si však úplne iných členov. So všetkými väzbami na Neuveriteľného Hulka a získaním krvi jedného z Hulkov by teraz bol najlepší čas na jeho predstavenie.

Ďalej zostáva otázka, či hneď uvidíme aj Red She Hulk a ňou návrat Liv Tyler ako Betty Ross do MCU… to je však hudba budúcnosti, zatiaľ bez dôkazov, ktoré by to podporovali. Predsa len, aj jej hlas bol nahradený pre jednu z epizód What If…?.

liv tyler red she hulk
Zdroj: twitter.com

Veľké väzby seriálu na ďalšie smerovanie MCU

Zaujímavosťou na záver môže byť, že Intelligencia sa predsa neobjavila prvý raz v She-Hulk. Predtým sme ju však dostali len formou easter eggu vo filme Avengers: Vek Ultrona. Zložka, ktorú si prezerajú pre Ulyssesa Klausa hovorí o tom, že je členom skupiny, ktorá je aktívna.

intelligencia easter egg
Zdroj: thedirect.com

She-Hulk: Neuveriteľná právnička tak obsahuje nielen potešujúce cameo úlohy, ale aj výborné prepojenia na zvyšok MCU. V epizóde, ktorá pôvodne pôsobila ako filler, naznačuje záporákov z nadchádzajúceho Captaina Americu aj Ant-Mana. Bude to ona, kto bude musieť zničiť organizáciu alebo sa bude tiahnuť ďalej projektami? Zmeria si sily s novovytvoreným Red Hulkom? Uvidíme v ďalších častiach.

Páči sa vám, že She-Hulk takýmto spôsobom naznačuje ďalšie hrozby v MCU? Ako si doteraz vychutnávate seriál? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -