Tvorca Birdmana či Revenanta prináša svoj nový fascinujúci, zasnený film. Pozrite si trailer na Bardo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Bardo

Prichádza trailer na film Bardo, False Chronicle of a Handful of TruthsCelý názov fiktívnej kroniky veľkej kopy pravdy je výstižný pre režiséra, ktorý za ním stojí. Prináša ho Alejandro G. Iñárritu, držiteľ piatich Oscarov. Veľmi dobre ho môžeme poznať pre filmy Revenant: Zmŕtvychvstanie alebo Birdman.

Daniel Giménez Cacho sa predstaví ako renomovaný mexický novinár. Začal sa venovať aj dokumentárnej filmovej tvorbe a momentálne žije v Los Angeles. Vidíme, ako pripravujú svoj najnovší historický film. Za neho vyhrá prestížnu medzinárodnú cenu, po ktorú sa musí vrátiť do svojej rodnej krajiny. To si ešte nie je vedomý, že ho táto jednoduchá cesta dotlačí na pokraj jeho existenciálnych limitov.

Epická cesta do spomienok a vzťahov človeka

Zažíva epickú, vizuálne pohltivú skúsenosť. S celou dávkou emócií a nezadržateľného smiechu bude siahať po otázkach úspechu, smrteľnosti aj histórie Mexika. Zameria sa na hlboké emocionálne puto, ktoré zdieľa v rodine, hlavne k svojej manželke a jeho deťom.

Jeho šťastné momenty, pochybenia, zlyhania aj strachy zo spomienok budú prenikať do súčasnosti. Naplnia tak jeho každodenný život pocitom pobláznenia, ale aj úžasu. Vskutku, ukážu aké je to byť človekom v týchto veľmi pohnutých časoch.

trailer bardo
Zdroj: thefasionvibes.com

Strhujúci vizuál abstraktných a snových obrazov

Výsledkom je film, ktorý bude plný abstraktných obrazov, umeleckých záberov a snovej atmosféry. Miestami naozaj pripomína predošlé dielo autora, spomenutého Birdmana, v ktorom nevieme, kedy postava Michaela Keatona skutočne niečo zažíva a kedy sa stráca vo svojich myšlienkach. Podobný bude aj jeho nový hrdina, Silverio Gama.

S autorom tohto filmu koniec koncov pracoval aj na scenári. Písal ho spolu so spisovateľom Nicolásom Giacobonem, ktorého môžeme poznať aj pre film Animal z roku 2018. Aby mal istotu jedinečnosti záberov, prizval si kameramana Dariusa Khondjiho, ktorý stál za filmami Amour, Sedem alebo Moje čučoriedkové noci. Opäť sa rozhodol točiť na 65 mm film. Uchvacujúci výsledok budú môcť vidieť diváci vo vybraných kinách od 18. novembra. Následne sa objaví 16. decembra na Netflixe.

Zaujal vás trailer na film Bardo od Alejandra G. Iñárritu? Páči sa vám jeho abstraktná a snová obrazovosť? Pozriete si aj tento kúsok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektynrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -