Nový triler M. Night Shyamalana odhaľuje ukážku. Dave Bautista prináša apokalypsu na pokojné miesto

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Knock at the Cabin

Filmár M. Night Shyamalan priniesol ukážku na svoj chystaný film o polnoci. Ide o príznačný čas pre režiséra, ktorý priniesol snímky ako Znamenia, Šiesty zmysel alebo Osada. Podobná atmosféra a kombinácia hororu a ťaživého trileru bude aj v ďalšej snímke. To dokazuje aj trailer na Knock at the Cabin.

Titulná chata je poriadne odrezaná od sveta, uprostred lesa. Práve toto miesto si vyberie rodinka ako svoj útek od civilizácie. Tak vidíme, ako v pozdvihnutej nálade prichádzajú otcovia Andrew (Jonathan Groff) a Eric (Ben Aldridge) so svojou dcérkou Wen (Kristen Cui). Vyzerá to na ideálnu dovolenku – drevený zrub, jazero a hudba.

Pokojnú atmosféru naruší štvorica neznámych

Naruší ju však prichádzajúci muž, ktorý sa predstaví ako Leonard (Dave Bautista). S ním dorazí k chate aj trojica ďalších neznámych – Redmond (Rupert Grint), Sabrina (Abby Quinn) a Adriane (Nikki Amuka-Bird). Ich príchodom sa čas na oddych mení na poriadnu nočnú moru.

Kladivami a reťazami sa dobíjajú do chaty. Film však poskytne netradičný zvrat na tento známy žáner. Štyria útočníci sa totiž neusilujú sami o životy rodiny. Namiesto toho ich spútajú a povedia im, že sa blíži koniec sveta. Jediným spôsobom, ako sa dá apokalypse zabrániť je, že jeden z nich musí zomrieť rukou iného člena.

knock at the cabin
Zdroj: leisurebyte.com

Známy žáner dostane poriadny zvrat

Skutočne mrazivá myšlienka a poriadne desivý koncept. Ten pochádza už z knihy The Cabin at the End of the World, z ktorej film vychádza. Napísal ju Paul Tremblay a v roku 2019 si za ňu vyslúžil Ocenenie Brama Stokera pre spisovateľov hororov. Filmové spracovanie ešte pridáva na atmosfére neustálej hrozby.

To nám ukazujú aj v samotnom traileri, kde sú zobrazené súčasti sprevádzané samotnými titulnými zaklopaniami. Ani po jednom z nich si nemôžeme byť istí, čo ďalšie sa skrýva za dverami (alebo za čiernym záberom na plátne). Presvedčiť sa o tom budeme môcť 3. februára 2023, na tento dátum je naplánovaná premiéra.

Zaujal vás trailer na Knock at the Cabin? Navodila vo vás atmosféru psychologického trileru, až hororu? Pôjdete si film pozrieť do kina? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -