Pán prsteňov dostane anime film „The War of the Rohirrim“. Akú históriu nám rozpovie?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The War of the Rohirrim – anime zo sveta Pána prsteňov

Svet, ktorý pred desaťročiami vytvoril J.R.R.Tolkien, je naozaj rozsiahly. Príbehov je v ňom neúrekom a preto majú stále filmári z čoho čerpať. Ešte pred informáciami o chystanom seriáli nás prekvapila ďalšia správa. Pán prsteňov a jeho svet sa rozrastú o film The War of the Rohirrim. A pozor – bude to anime!

Nie je to prvá animovaná podoba, ktorú tolkienovský svet dostáva. Práve prvé stvárnenie Pána prsteňov bolo kreslené a tak nie je prekvapením, že sa tvorcovia práve k tejto forme vracajú. Anime sa zameria na jednu z najdôležitejších ľudských postáv Stredozeme. Je ním deviaty kráľ RohanuHelm Hammerhand.

helm hammerhand
Zdroj: youtube.com

Ako dostala Helmova úžľabina svoje meno

Takto je už osobám, ktoré majú knihy vryté do pamäti jasné, že sa bude hovoriť aj o jednej špecifickej pevnosti. Filmovým fanúšikom ju tiež netreba bližšie približovať – Helmova úžľabina zohrala dôležitú úlohu v druhom filme Jacksonovej trilógie, Dvoch vežiach.

Vojnu Rohanských si na starosť zoberie Kenji Kamiyama. Ten začínal ako animátor na teraz už kultových filmoch ako Jin-Roh alebo Akira. Jeho najznámejšie dielo, už ako režiséra, je určite Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Myslíme samozrejme to pôvodné kvalitné anime, nie tu detskú adaptáciu na Netflixe.

ghost in the shell
Zdroj: netflix.com

Príbeh majú na starosti kvalitní scenáristi

O scenár sa postarajú Jeffrey Addiss a Will Matthews. Ak vám tieto mená nič nehovoria, práve títo páni sa postarali o pokračovanie 80s klasiky – Dark Crystal: The Age of Resistance. Je trochu škoda, že sequel zostal nedocenený, ale nedá sa mu odoprieť, že má fanúšikovsku základňu. A ako konzultantka sa pridáva aj oscarová Philippa Boyens, ktorá získala svoje ocenenie práve za to, že bola spoluautorkou scenárov k trilógii.

Ide o česrtvú novinku, ale vyzerá to tak, že veľké štúdiá ju chcú čo najskôr priniesť na veľké plátno. Warner Bros. Animation and New Line Cinema dali svoju podporu a pridajú sa k animácii. Pre The War of Rohirrim sú vyberaní už aj herci, ktorí nahovoria jednotlivé postavy. Toto má pod palcom štúdio Sola Entertaiment, ktoré pracovalo napríklad na anime The God of High School, ale napríklad aj na Rickovi a Mortym.

sola rick a morty
Zdroj: hyperbeast.com

Splnený sen pre viacerých fanúšikov?

Mnohí považujú práve bitku o Helmovu úžľabinu za najlepšiu bojovú sekvenciu z celej trilógie. Rovnaké očakávania sú teda aj k udalosti, ktorá vôbec dala tomuto miestu meno. A jásajú nielen fanúšikovia LOTR-a, ale aj anime. Predsa len, o anime sa postará režisér, ktorý má na starosti niektoré z najleších diel tohoto formátu okolo roku 2000.

A k tomu si pridajte ešte scenáristov, ktorí pracovali na pôvodných filmoch a tých, ktorí priniesli pokračovanie Dark Crystalu. Ak toto nie je splnený sen pre viacero fandomov, tak potom už neviem, čo by ním malo byť.

Páči sa vám, že svet Pána Prsteňov sa rozrastie o anime The War of the Rohirrim? A čo hovoríte na udalosti, ktoré má vykresľovať? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -