Film Plastic Man od DC sa vracia do výroby. Nová autorka však do neho pridáva zaujímavý obrat

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Plastic Man od DC sa hýbe vpred

Film Plastic Man založený na rovnomennej postave od DC bol diskutovaný už v minulosti. Predtým ho mala napísať a vytvoriť Amanda Idoko (sitkom The Mayor). Podľa jej predošlých skúseností malo ísť o akčné dobrodružstvo, ktoré by malo ale dostatok komédie. To je rozhodne tejto postave vlastné.

Občianskym menom Patrick „Eel“ O’Brian, superhrdina sa objavil už v roku 1941. Vytvoril ho Jack Cole a prvý raz sa objavil v Police Comics No. 1. V roku 1956 na neho práva odkúpilo DC a tak je viac ako samozrejmé, že si skrížil cesty aj s inými postavami. Dokonca bol istý čas aj členom Justice League.

plastic-man
Zdroj: deadline.com

Od zločina k FBI

O’Brian bol pôvodne zločincom, hlavne zlodejom. Pri jednej lúpeži bol však vážne postrelený a pritom sa mu dostali do tela toxické chemikálie. To mu dalo schopnosti a možnosť natiahnuť a tvarovať svoje telo a končatiny. To bol hlavný dôvod, prečo sa odvrátil od zločineckého života a rozhodol sa využiť svoje schopnosti na konanie dobra. A to dokonca až natoľko, že sa stal policajtom, aby mohol efektívne likvidovať kriminálnikov. V niektorých komiksoch dokonca pracoval aj s FBI.

Hrdina sa zo stránok komiksov natiahol aj k iným médiám. Prvý raz sa na obrazovkách ukázal v animovanom seriáli Super Friends. Tam sa mladým divákom natoľko páčil, že si zaslúžil aj vlastný spin-off, The Plastic Man Comedy. Zaujímavé je, že sa pokúšali o podobnú sériu aj v tomto tisícročí, avšak nevyšla, bola vytvorená len pilotná časť. Tam ho daboval Tom Kenny. Ak vám to nič nehovorí, je to hlas, ktorý stojí za SpongeBobom.

plastic man comedy
Zdroj: pinterest.com

Filmové pokusy už boli, žiadny sa neuskutočnil

Naposledy vystupoval v seriáli Teen Titans Go! v roku 2018. Zatiaľ však ešte nevznikol hraný film Plastic Man. Ale pokusy rozhodne boli. Prvý raz sa o neho pokúšali Warner Bros. na začiatku 90. rokov, ale projekt sa rozpadol. Teraz sa podržte, pretože vlastnú verziu scenára napísali aj súrodenci Wachovski (presne tí, čo stáli za Matrixom), nikdy sa však nikam ďalej nedostal.

Posledný pokus bol pred pár rokmi so spomínanou Amandou Idoko. Teraz by sa však mohol projekt konečne rozhýbať. Ujala sa ho nová autorka, Cat Vesko. Primárne spisovateľka (knižná séria Queen of the Air) začala pracovať už aj na seriálovej tvorbe a je to práve ona, ktorá píše scenáre pre napínavý kriminálny seriál The Blacklist.

plastic man
Zdroj: bleedingcool.com

Plastic Man zrejme nebude Plastic Man

A teraz tá najviac prekvapivá správa. Podľa správy, ktorú priniesol The Hollywood Reporter, chce autorka „viesť projekt úplne odlišnou cestou„. Podľa jej vlastných slov bude teraz film „vozidlo riadené ženou„. Presne tak, Plastic Man nebude mužom, ale bude mu vymenené pohlavie. Či sa aj film premenuje na Plastic Woman zatiaľ neprezradila. Nevieme teda ani to, kedy začne produkcia. To všetko sú informácie, na ktoré si ešte musíme počkať.

Čo hovoríte na to, že film Plastic Man bude mať ženu v hlavnej úlohe a tým sa vymení aj pohlavie postavy? Mal by sa teraz film volať Plastic Woman? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte. 

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -