Anime s tematikou gréckej mytológie Blood of Zeus dostane od Netflixu druhú sériu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Druhá séria Blood of Zeus

Pre animovaný seriál od Netflixu Blood of Zeus bola oznámená druhá séria. Je inšpirovaný gréckou mytológiou a na Netflix dorazil pomerne nedávno, iba v októbri. Stojí za ním nielen originálna produkcia tejto streamovacej služby, ale aj štúdio Powerhouse Animation. To v minulosti prinieslo aj iný anime hit pre rovnakú službu, Castlevaniu.

Kombinácia gréckej mytológie a japonského štýlu animácie sa očividne vyplatila. Fanúšikovia ocenili, že sa zachovali reálne prvky z antických príbehov, ku ktorým ale pridali originálne dejové linky a spôsoby rozprávania. Ich prijatie teda znamenalo, že seriál môže pokračovať.

Blood of Zeus RECENZIA
Zdroj: screenrant.com

The Fates spravili svoju predpoveď

Jeden z účtov na Twitteri, ktorý sa stará o publikovanie a šírenie správ pre Netflix – NX – to uverejnil. Odkazujú v ňom na takzvané The Fates, ktoré predpovedajú v seriáli budúcnosť (teda niečo ako orákulum). Správa hlási, že práve The Fates prinášajú veľké novinky. Heronove dobrodružstvá budú pokračovať aj 2. sérii.

Spolu s týmito slovami ale prinášajú aj krátky teaser. Iba v 20-sekundovom videu nám ukazujú záber z prvej série, kde sa práve Heron stretáva s The Fates. Tvorcovia to ale šikovne otočia a ukazujú akoby práve ony predpovedali, že pre anime Blood of Zeus príde aj druhá séria. Bohužiaľ nám ale neukazujú nič viac a preto sa nedozvedáme ani dátum vydania.

Dočkáme sa nového veľkého záporáka?

Pokračovanie je ale v každom prípade dobrou správou pre fanúšikov. Prvá séria sa totiž skončila s veľa nezodpovedanými otázkami a fanúšikom visia nad hlavami otázniky. Samozrejme by ale nebolo diskusie na internete, kde by sa začali ihneď šíriť rôzne teórie a dohady.

Jeden z nich by ale mohol byť celkom pravdepodobný. A to ten, že veľkou zápornou postavou pre druhú sériu by mohol byť Hades, boh podsvetia. Ten sa totiž ešte v seriáli neukázal a ako všetci vieme, tak je veľmi dôležitou postavou pre starovekú mytológiu. Avšak nie je vylúčené ani to, že by a vrátil záporák z prvej série, Seraphim.

Blood of Zeus recenzia
Zdroj: imdb.com

Na to, či teda hlavnému hrdinovi poriadne zavarí Seraphim, Hades alebo úplne iná božská postava, si budeme musieť počkať. Preto budeme dúfať, že orákulum prednesie svoje vízie čo najskôr a tvorcovia nám ich ihneď zverejnia. Nech to však bude akokoľvek, fanúšikovia už sú poriadne naladení na pokračovanie.

Je pre vás dobrou správou, že pre seriál Blood of Zeus bola potvrdená druhá séria? Nechal vás koniec tej prvej vo veľkých očakávaniach? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -