Tvorca seriálu Black Mirror pripravuje nový projekt pre Netflix. Čo od neho môžeme očakávať?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Nový projekt od tvorcu Black Mirror

Tvorca seriálu Black Mirror Charlie Brooker pripravuje nový projekt pre Netflix. Brookera poznáme hlavne kvôli tomuto seriálu, ktorý je plný sci-fi udalostí a teórií, prekvapivých momentov a kontroverzných tém. Posledná séria vyšla v roku 2019. Tento rok sa však novej série nedočkáme. Charlie Brooker totiž opustil tím tvorcov seriálu a začal robiť na niečom novom.

Rok 2020 je jedna veľká tragikomédia. Deje sa toho tak veľa, že média nestíhajú a nás už naozaj nič neprekvapí. Tohto názoru je očividne aj Brooker, keďže jeho novým projektom bude satirický dokument (po anglicky mockument) o roku 2020. Premýšľal, či ľudia zvládnu stráviť niečo ako Black Mirror ešte tento rok. Produkcia si však túto otázku nekládla a predĺžila s Netflixom zmluvu.

TIP na seriál: Black Mirror | Rôzne zaujímavé príbehy o budúcnosti
Zdroj: engadget.com

Brooker síce opustil svoj seriál, Netflixu však ostal verný. Tento satirický dokument vyjde práve na tejto platforme. Dokonca poznáme už aj kúsok obsadenia – Hugh Grant priznal, že bude v tomto diele hrať historika s ohavnou parochňou. Vyzerá to tak, že film bude mať naozaj dokumentárny vizuál a Grant by mohol pôsobiť ako rozprávač celého príbehu. Viac však o tomto projekte ešte nevieme. Myslíme si, že ale už teraz vieme, ktoré udalosti sa vo filme budú rozoberať.

S čím všetkým môže Brooker pracovať?

Rok 2020 bol (stále je, no už len pár dní… vydržme to) plný prírodných a klimatických katastrof, objavili sa zvláštne nové druhy hmyzu, prepukla svetová pandémia, tisícky ľudí protestovali proti policajnej brutalite a niektorí dokonca rabovali pod zásterkou podpory BLM (black lives matter). A ako čerešničkou na torte boli prezidentské voľby v USA, ktoré sledoval snáď každý na Zemi.

black mirror thumb
Zdroj: www.businessinsider.com

Tento rok je nepochybne plný udalostí, ktoré pripomínajú dystopickú budúcnosť – Brookov obľúbený žáner, takže určite má z čoho čerpať. Nedíva sa na to však úplne tragicky. Projekt bude z časti aj komédia, a tak sa možno predsa len budeme môcť v budúcnosti na tomto roku aj zasmiať.

Tešíte sa na nový projekt od tvorcu seriálu Black Mirror? Vaše dojmy a očakávania nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -