Najmrazivejší dokument jesene? Netflix uvedie prípad, ktorý inšpiroval aj film V zajatí démonov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dokument The Devil on Trial

Jeseň sa stane ešte mrazivejšou a desivejšou. Pri záplave strašidelných príbehov totiž prichádza jeden, ktorý hovorí o skutočných udalostiach. Netflix na budúci mesiac uvedie dokument The Devil on Trial, ktorý hovorí o 19-ročnom vrahovi z 80. rokov. Ide o jediný zaznamenaný prípad z histórie, kedy na súde prešla obhajoba „posadnutie démonom“. Prípad sa stal tak medializovaným, že bol inšpiráciou pre viaceré filmy, medzi nimi aj jeden zo série V zajatí démonov.

Prípadom sa totiž zaoberali aj slávni démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci. Ich pozornosť pritiahla vražda v Connecticute v roku 1981. Mladý muž Arne Cheyenne Johnson zabil svojho štyridsaťročného správcu vreckovým nožíkom. Najdesivejšie však bolo vysvetlenie jeho prípadu – tvrdil, že mu to prikázal samotný diabol.

the devil on trial
Zdroj: netflix.com

„Prinútil ma k tomu diabol“

Prípad sa stal v tlači známym ako „Prinútil ma k tomu diabol“ (a tak je vám jasné, ktorý zo série od Jamesa Wana vykresľoval práve tieto udalosti). Manželia Warrenovci sa už predtým poznali s Arneym prostredníctvom jeho snúbenice Debbie Galtzel, predovšetkým však jej 11-ročného brata Davida.

Tohto chlapca skúmali už skôr, pretože už od útleho veku vykazoval známky diabolského posadnutia. Hovoril inými hlasmi a často latinsky, recitoval úryvky z Biblie a dokonca sa vraj vznášal v miestnosti. Najväčšou záhadou sú ale otlačky prstov, ktoré sa mu objavovali na krku a modriny, o ktorých hovoril, že sú z bitia démonmi.

the devil on trial
Zdroj: imdb.com

Posadnutie démonom aj ako obhajoba na súde

David tak vraj o vražde vedel a prosil temné bytosti, aby si zobrali radšej jeho. Takýmto spôsobom mal vypovedať aj na súde. Samotný proces a výpovede ľudí, ktorí prišli s prípadom do kontaktu alebo sa poznali s jeho účastníkmi, budeme môcť nájsť aj v dokumente.

Režisérsky sa ho ujal Chris Holt, skúsený dokumentarista, ktorý pracoval s BBC, Discovery alebo National Geographic. Dočkal sa troch nominácií na ceny BAFTA. Jeho najnovší kúsok o diabolskom súdnom procese budeme môcť sledovať na streamovacej službe 17. októbra.

Zaujal vás dokument The Devil on Trial? Pozriete si film o prípade, ktorý inšpiroval aj jeden z filmov V zajatí démonov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, bloody-disgusting.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -