Takéto bizarné veci sa diali počas nakrúcania tých najdesivejších hororov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nakrúcania hororov väčšinou prebiehajú normálne. A herci na nakrúcaní nepociťujú strach, pretože je to ich práca. Lenže aj v tejto sfére sa nájdu isté výnimky. Prevažne za to môžu lokácie, ktoré si filmári na nakrúcanie vyberú. Niektorým miestam by sa totiž ľudia mali skutočne vyhýbať. Lenže čo by režisér neurobil preto, aby jeho film zarobil, však? Dnes vám preto ukážeme fakty zo zákulisia nakrúcania hororov, ktoré sú rovnako strašidelné ako aj samotné filmy!

Fakty zo zákulisia nakrúcania hororov

1. Mníška (2018)

fakty zo zákulisia hororov
Zdroj: bbc.co.uk

V roku 2018 mal premiéru horor Mníška, ktorý je spin-offom série V zajatí démonov. Film pojednával o mníške, ktorú posadol zlý démon. Ten démon, ktorý strašil aj v dvojke série V zajatí démonov. Vo filme si zahrali Taisa Farmiga, sestra herečky Very Farmigy a celé to režíroval Colin Hardy. Práve on mal istú skúsenosť s paranormálnymi javmi, a to čo videl aj sám popísal:

Pri jednej scéne som bol v tmavej chodbe. Nebol tam prítomný štáb, bolo to veľmi úzke na to, aby tam bolo viacero ľudí plus kamery. Otočil som sa a videl som tam sedieť dvoch chlapov. Myslel som si, že sa tam dostal niekto zo štábu. Tak som ich pozdravil a otočil sa naspäť.

Potom sme natočili pár scén, opäť som sa otočil na tých chlapov a spýtal sa: Bolo to dobré však? Neodpovedali mi. Tak som to nechal tak a robil si svoje. Keď som sa neskôr opäť na tých chlapov otočil, zmizli. Bol tam len jeden východ a pri ňom som bol ja. Nie je možné, aby použili inú únikovú trasu. Zrejme to boli padlí rumúnski vojaci, ktorí strážili kláštor, v ktorom sme nakrúcali.“

2. V zajatí démonov (2013)

fakty zo zákulisia hororov
Zdroj: dailygazette.com/

V zajatí démonov je jedným z najsugestívnejších hororov súčasnosti. Takisto patrí aj medzi tie najúspešnejšie, keďže tvorcom zarobil viac ako 300 miliónov. Jednou z herečiek v tomto filme režiséra Jamesa Wana bola aj Joey King (Kissing Booth), ktorá stvárnila jednu z dcér Perronovcov. Pri nakrúcaní zažívala niečo, vďaka čomu sa tohto snímku doteraz bojí:

Diali sa tam všelijaké veci, ten film bol skutočne strašidelný. A ja som mala z ničoho nič problém s krvou. Akoby z môjho tela zmizli všetky červené krvinky. Takže som musela každý deň pred nakrúcaním skočiť do nemocnice po pár červených krviniek. Po celom tele som mala modriny. Zaujímavé ale je to, že keď som film dotočila, moje červené krvinky boli naspäť. Ani doktori to nechápali. Ten film mi takmer pokazil celý život, preto sa ho tak bojím.“

3. Annabelle 3: Návrat (2019)

Annabelle
Zdroj: maedchen.de

V tretej časti série Annabelle, ktorá je taktiež spin-offom série V zajatí démonov, si zahrala aj herečka McKenna Grace (Krotitelia duchov: Dedičstvo). Práve ona si najviac uvedomovala, čoho je bábika Annabelle schopná. Samozrejme, tá skutočná:

Keď sme prvýkrát prišli na nakrúcanie, všetky svetlá zhasli a bola tam úplná tma. Zrazu sme sa vydesení pýtali: Annabelle, si tam? Bol tam aj istý novinár, ktorý písal o nakrúcaní a ten mal na svojom zápästí hodinky, ktoré sa na pľaci pravidelne zastavovali, pretáčali sa dopredu alebo dozadu. Keď však prišiel domov, opäť fungovali. A bola tam ešte jedna vec.

Kúpila som si foťák, aby som všetky tieto bizarné veci zaznamenala. Keď som odfotila Annabelle, fotka bola čierna. Všetky ostatné boli normálne farebné. Myslela som si, že na vine je môj foťák. Potom som sa odfotila s Annabelle a spolu s nami aj Patrick Wilson a Vera Farmiga. A Patrick nosieval na krku kríž. Fotka bola opäť čierna, ale kríž, ktorý mal Patrick na sebe bol celý úplne biely.“

4. V moci diabla (2005)

V moci diabla
Zdroj: virginmediastore.com

Kultový horor V moci diabla režiséra Scotta Dericksona (Sinister) patrí medzi tie najvydarenejšie kúsky. Je taktiež voľne inšpirovaný skutočným príbehom o dievčati, ktoré posadlo hneď niekoľko démonov. Hlavnú úlohu si zahrala Jennifer Carpenter (Dexter), ktorá predviedla fantastický výkon. Pri jednom rozhovore sa jej moderátor opýtal, či sa počas nakrúcania stalo niečo divné alebo desivé a toto je jej odpoveď:

Doteraz na to sem-tam pomyslím. Stalo sa to dvakrát či trikrát. Keď som spala, tak sa mi v noci samo od seba zaplo rádio s veľmi hlasnou hudbou. Tak isto ako sa to stalo aj vo filme. “

5. Kliatba z temnôt (2012)

Kliatba z temnôt
Zdroj: youtube.com

Jeffrey Dean Morgan nie je človekom, ktorý by veril na podobné veci. Avšak aj on sám priznal, že pri nakrúcaní tohto hororu sa diali naozaj divné veci. Dej filmu hovorí o dievčati, ktorá si domov prinesie istú krabičku, v ktorej je ale ukrytý démon. Morgan si myslel, že je to len obyčajná krabička, no to, čo sa na pľaci dialo, si nevedel vysvetliť:

Vždy keď sme nakrúcali nejakú kľúčovú scénu, všetky naše svetlá skratovali a vybuchli. Ale stávalo sa to len pri scénach, ktoré zásadne ovplyvňovali celý dej. Dokonca všetky naše rekvizity z ničoho nič zhoreli. Keď sme sa pýtali hasičov na dôvod požiaru, nevedeli nám to povedať. V celej miestnosti totiž nenašli ani stopu po nejakom elektrickom skrate a nebol tam ani žiadny zapaľovač či nedopalok od cigarety.“

Toto sú fakty zo zákulisia nakrúcania hororov, ktoré sme si skutočne nevymysleli. Chodiť na miesta, na ktorých sa dialo niečo zlé sa zrejme naozaj nevyplatí.

Zdroj: ranker.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -