Michael Fassbender koučuje najhorší futbalový tím na svete. Taika Waititi prináša trailer na skvelú komédiu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Aspoň jeden gól

Dlho očakávaný návrat režiséra Taika Waititiho k jeho komediálnym koreňom? Zdá sa, že by to tak mohlo skutočne byť. Práve tento režisér prináša nový trailer na jeho športovú dramédiu Aspoň jeden gól. V nej predstaví (takmer úplne presne podaný) skutočný príbeh o najhoršom futbalovom tíme sveta, ktorý má byť dovedený k jeho prvému víťazstvu.

Americká Samoa sa spamätáva zo zdrvujúcej prehry s Austráliou – 31:0. Vtedy prichádza nový kouč – holandský smoliar Thomas Rongen, ktorého si zahrá Michael Fassbender. Musí nájsť skrytú iskru, ktorá sa v tíme nachádza a spraviť z nich tých správnych hráčov. A tomu, že nemajú hru vo svojej DNA, absolútne neverí.

Ultimátny príbeh o futbalových outsideroch

Snímka vychádza z rovnomenného dokumentu z roku 2014, ktorý chytil režisérovu pozornosť. Nová ukážka je kombináciou záberov z filmu a jeho komentárov a vstupov k nemu. Hovorí, že pôjde o „príbeh triumfu nad nepriazňou osudu“, ktorý je „zábavný, povznášajúci a plný nádeje“. Je to podľa neho „ultimátny príbeh o outsideroch, ktorý vám navodí dobrý pocit“.

Vo videu sa nachvíľu mihnú aj Will Arnett (ktorý hovorí o hráčoch, akí sú slabí) či Elizabeth Moss. Vieme, že v obsadení uvidíme aj Rhysa Darbyho, ďalšieho Waititiho kolegu, s ktorým pracuje aj na pirátskom seriáli Naša vlajka znamená smrť. Výnimočným bude, že sa tu objaví aj viacero austrálskych, novozélandských, či priamo samojských hercov.

next goal wins
Zdroj: tmdb.org

Spraví z nich neortodoxný tréner šampiónov?

Je tu napríklad Uli Latufeku (ktorý sa preslávil hraním mladého Dwayna Johnsona), ktorý chce ako vedúci tímu/barman iba jediný gól. Srdcom skupiny bude aj Jaiyah Saelua, ktorá hrá nebinárna osoba Kaimana. Predstavuje fa’afafine, čo je medzi polynézanmi známe ako niekto, kto bol pri narodení určený ako muž, neskôr sa však vyznačuje ženskými črtami.

Režisér snímok ako Thor: Ragnarok alebo Králiček Jojo nám tak prinesie príbeh odpadlíkov, ktorých vedie neortodoxný kouč. Premiéra, ktorú snímka mala na filmovom festivale v Toronte hovorí o pochvalných reakciách, uvidíme, ako sa zapáči po vydaní do kín 17. novembra.

Ako sa vám páčil nový trailer na Aspoň jeden gól? Pozdáva sa vám takýto športový príbeh o futbalových outsideroch? Myslíte si, že pôjde o kvalitnú komédiu od Waititiho? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -