Nové Hry o život dorazili do kín. Toto je všetko, čo potrebujete o filme vedieť

Nenechajte si ujsť

Takmer desať rokov po tom, čo sa do kín dostal posledný film v celosvetovej senzácii Hry o život: Drozdajka 2 (2015), prequel s názvom Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách sa pokúsi nadviazať na úspech pôvodnej série. Dejovo sa tentokrát ocitáme 64 rokov pred udalosťami prvého filmu. Divákov čaká príbeh o pôvode budúceho prezidenta Coriolanusa Snowa (Tom Blyth), ktorý v Hrách mentoruje mladú ženu Lucy Gray (Rachel Zegler).

Snowa si môžeme pamätať z minulých filmov ako nemilosrdného prezidenta, ktorého stvárnil Donald Sutherland. Pôvodné filmy od štúdia Lionsgate zarobili viac ako 3 miliardy dolárov a či sa rovnakým zárobkom bude tešiť aj dlho očakávaný prequel zistíme oddnes, 16. novembra 2023 v slovenských kinách.

recenzia balada o hadoch a vtáčatkách
Zdroj: themoviedb.org

Do slovenských kín prichádza hit Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

Roky predtým, ako sa stal tyranským prezidentom Panemu, je 18-ročný Coriolanus Snow poslednou nádejou pre svoju slabnúcu líniu, kedysi hrdú rodinu, ktorá v povojnovom Kapitole upadla. S blížiacim sa jubilejným ročníkom Hier o život je mladík Snow preto nepokojný. Nepomôže mu ani zmena pravidiel, keď mu pridelia Lucy Gray Bairdovú, chudobné dievča z 12. okresu. Ale potom, čo Lucy Gray pritiahne všetku pozornosť domáceho obyvateľstva vzdorovitým spevom, Snow si niečo uvedomí. Zisťuje, že by mohol byť schopný vyhrať a získať späť hrdosť svojej rodiny.

Balada o hadoch a vtáčatkách, adaptovaná z rovnomennej predlohy od spisovateľky Suzanne Collins, sleduje 18-ročného Coriolanusa Snowa počas jeho posledného ročníka na akadémii, elitnej strednej škole v Kapitole počas 10. ročníka Hier o prežitie.

Prequel zrežíroval otec franšízy Francis Lawrence. Okrem hlavných hereckých postáv si v ňom zahrali aj Viola Davis, Peter Dinklage, Jason SchwartzmanHunter Schafer a veľa ďalších.

Piaty film zo série Hier o život sľubuje akciou nabitý dobrodružný kino zážitok, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny fanúšik dramatických sci-fi filmov. A čo je na tom najlepšie? Nepôjde už len o nedospelú snímku, ale už podľa ukážok je vidieť, že franšíza dospela a prinesie veľa nových epických momentov. Ak stále váhaš, zahoď všetky zábrany. Radšej zober kamarátov či frajera/frajerku. Dôvod je prostý. Užite si jedno z najväčších filmových prekvapení tohto roka. Film uvidíme v slovenských kinách vďaka distribútorovi Forum Film.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -