Smeje sa z neho celý internet. Trailer na nový film z univerza Spider-Man vyzerá ako vtip

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Madame Web

Sony prináša trailer na film Madame Web, ktorý spadá do ich sveta točiaceho sa okolo Spider-Man postáv. Jednou z nich je aj žena, ktorá má sily napojené na multiverzum, ktoré vníma pavučinu. Sľubované sme mali, že sa na ňu pozrieme ešte v mladších rokov. Prvá ukážka však nedáva veľa nádejí v kvalitné spracovanie tohto námetu a zdá sa, že v Sony si po snímke Morbius zarobili na ďalšie komerčné fiasko.

Madame Web predstaví samostatný príbeh Cassandy Webb, ktorú si zahrá Dakota Johnson. Je medičkou, ktorá sa pri záchrane jedného z pacientov sama dostane na pokraj smrti. Táto udalosť jej prinesie jasnovidecké schopnosti, pri ktorých vidí útržky možnej budúcnosti.

Štyri pavúčie hrdinky, treba niečo viac?

Kým sa hlavná hrdinka snaží stotožniť so svojimi novými silami, stretáva sa so záhadným mužom menom Ezekiel Sims (stvárňuje ho Tahar Rahim). Okrem toho, že tiež vidí budúcnosť, prichádza v obleku, ktorý silne pripomína práve pavúčieho hrdinu. Nebude však na dobrej strane a všade za sebou necháva chaos a mŕtve telá, čomu sa snaží Cassandra zabrániť.

Jej život sa pri tom spojí aj s tromi ďalšími ženami. Prichádza Julia Carpenter v podaní Sydney Sweeney, Mattie Franklin, ktorú hrá Celeste O’Connor a Anya Corazon, ktorú stvárňuje Isabela Merced. Ich osudom je stať sa rozličnými verziami Spider-Woman (alebo jej podobným hrdinkám).

madame web spider-man záporák
Zdroj: Sony

Zahodený kvalitný koncept

Na papieri to znie ako veľmi dobrý koncept aj napriek tomu, že sa z nepochopiteľných dôvodov odklonil od svojej perfektnej komiksovej predlohy. Video s necelými tromi minútami však skôr odkazuje na odfláknutý námet s narýchlo pripravenými dialógmi, pri ktorých nestihla zafungovať chémia medzi postavami. Upútavka miestami pôsobí ako trailer od fanúšikov a nie práca prvotriedneho filmového štúdia.

Otázne je, či ide o chybu režisérky S.J.Clarskon, ktorá už predtým priniesla solídnu Jessicu Jones, ženské hrdinky tak určite zvláda. Možno Sony nevie správne pripraviť svet okolo jedného hrdinu, kým v ňom absentuje a odklon od príbehov, kam by patril, ich núti vymýšľať bizarnejšie nápady. Trailer na Madame Web nám však zatiaľ dáva pocit, že tento kúsok by mohol dopadnúť ešte horšie ako Morbius.

Od fanúšikov dostáva totálny výsmech

To je jedna z reakcií, ktorá sa objavila na sociálnych sieťach, kde dostala ukážka totálny výsmech. Zarytí nadšenci komiksov iba márne hľadajú spojitosť, ktorú by mala táto postava s tou z predlohy, iní zase nechápu ako to mohol Marvel dovoliť. Objavili sa prirovnania k produkcii CW z nižšími rozpočtami, dokonca niektorí hovorili, že toto je definitívny klinec do rakvy pre Sony univerzum. A pritom ide o spoločnosť, ktorá robí kvalitné a prepracované animované filmy práve so Spider-Manom…

Radi sa však necháme pri premiére, ktorá je naplánovaná na 16. februára 2024, presvedčiť o opaku. Stále môžeme nádeje vkladať aspoň do hereckého obsadenia. Okrem spomenutých herečiek tu uvidíme Mike Eppsa, Emmu Roberts či Adama Scotta. Bola by naozaj škoda ak by koncept s niekoľkými hrdinkami s veľkým potenciálom dopadol neslávne, no trailer v nás veľké nádeje nevzbudil.

Čo hovoríte na trailer na Madame Web vy? Tiež vás prekvapil svojim lacno vyzerajúcim prevedením alebo vám práve naopak, dáva nádej na film s kvalitnými hrdinkami? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: theverge.com; ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -