Príchod HBO Max na Slovensko je za rohom. Poznáme presný dátum, čakanie je u konca

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

HBO Max prichádza na Slovensko

Ešte počas októbra sme informovali, že streamovacia služba HBO Max neobíde ani Slovensko. Jej masívne zaraďovanie do krajín Európy prebiehalo vo viacerých vlnách, keď sa ho ešte na jeseň dočkali škandinávske krajiny či Španielsko. U nás ho konečne budeme mať už budúci mesiac.

HBO oznámilo, že podniká posledné kroky k tomu, aby mohla byť služba spustená v našej lokalite. Vylaďujú lokalizáciu v slovenčine aj plnohodnotné spustenie v 4K kvalite. Spustenie je naplánované o 39 dní, v symbolický dátum 22.2.2022. Je pravdepodobné, že v tento deň sa spustí aj v okolitých krajinách, napríklad Českej republike.

hbo max slovensko
Zdroj: zive.aktuality.sk

Pre vlastníkov HBO GO automatický prechod

Po komunikáciách s telekomunikačnými operátormi sa to podarilo zistiť portálu Živé.sk, ktorí správu priniesli. Nahradí tak doterajšiu službu HBO GO. Podľa zistených informácií by mali už existujúci klienti na novú službu prejsť automaticky. A to dokonca aj so zachovaním pôvodnej ceny.

Pri nových klientoch to bude trochu náročnejšie, pretože cenovka ešte nie je známa. HBO však vraj uvádza, že chce ponúknuť „vynikajúce ceny“, a že by išlo aj u nás po vzore ostatných krajín. To znamená, že aj noví predplatitelia by dostali zvýhodnenú ponuku. V spomínanom Fínsku, Švédsku alebo Dánsku je to mesačne 8,99 €. Navyše majú ešte zvýhodnené ročné predplatné vo výške 69,99 €.

hbo max europa
Zdroj: flatpanelshd.com

Viacero zariadení a profilov

Služba však budí záujem ľudí (a bude sa snažiť doháňať konkurenciu) nielen priaznivými poplatkami. Bude to robiť aj lokalizáciou do slovenčiny, špičkovou kvalitou a v neposlednom rade obsahom. Oproti pôvodnému HBO GO napríklad umožní aj sledovanie na troch rôznych zariadeniach.

Rovnako ako na konkurenčnej službe Netflix si bude možné vytvárať viaceré profily. Každý tak získa vlastný prehľad o tituloch, ktoré sleduje. Podľa sledovaného obsahu bude služba ponúkať aj ďalší obsah. Zachovaná zostane aj možnosť sťahovania, tá bude však rozšírená na viac filmov a seriálov.

hbo max europa
Zdroj: warnermedia.com

Bohatá knižnica titulov

A HBO Max skutočne prinesie na Slovensko bohatý obsah. Možné bude vyberať z knižnice Warner Bros. (ako napríklad aj najnovší Matrix Resurrections) či komiksového sveta DC (Justice League či Aquaman). Nechýbať nebudú ani rozprávkový alebo animovaný obsah, podchytený je aj portfóliom niekdajšieho kanálu Cartoon Network. A samozrejme nechýbajú ani položky z produkcie HBO a Max Originals.

Skvelou správou je, že novinky budú predplatitelia môcť vidieť v skorý čas. Tituly budú na streamovaciu službu uvedené 45 dní po premiére v kinách. Obsah bude pritom dostupný v slovenskom alebo českom jazyku. Či už vo forme dabingu alebo titulkov. V slovenčine bude aj celá služba a aplikácie k nej prislúchajúce.

Ste momentálne predplatiteľmi služby HBO ´GO alebo čakáte až na Max? Tešíte sa na prechod služby a rozsiahlu knižnicu titulov? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: zive.aktuality.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -