TRAILER: Godzilla je späť! V novom filme sa vrátime ku koreňom, monštrum zlikviduje povojnové Japonsko

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Godzilla Minus One

Spoločnosť Toho, ktorá je od začiatku tvorcom atómového jaštera, prináša nový, plnohodnotný trailer na film Godzilla Minus One. Ide o celkovo 33. film z japonskej produkcie a prvý kaiju projekt z domáckej krajiny od filmu Shin Godzilla v roku 2016, ktorý zozbieral veľké chvály. Monštrum tu vracia k jeho koreňom.

Zavedie nás do Japonska po Druhej svetovej vojne. Ako ukážka hovorí, táto krajina sa dostala kvôli následkom konfliktov na nulu. Teraz prichádza ešte väčšia devastácia a chaos, ktorá z nuly urobí záporné hodnoty (čím sa vysvetľuje aj názov filmu). Zasadenie do 40. rokov odkazuje aj na novú časovú linku, ktorú sme predtým ešte v sérii nevideli.

Nová časová linka v povojnovom Japonsku

Jedna z postáv totiž monštrum roroznáva. Pôvodná Godzilla sa však ukázala až v roku 1954, nová snímka tak nebude nadväzovať na existujúce kontinuum. Tu sa však priamo ukazuje často preberaná téma – že toto kaiju má byť v skutočnosti odkazom na bomby, ktoré dopadli na Hirošimu a Nagasaki.

Skutočne, naplno sa tu ukazujú deštrukčné sily, ktoré spolu s Godzillou prichádzajú. Budovy tu padajú jedna za druhou a nič nie je prekážkou v ceste monštra. Ľudia utekajú v snahe o záchranu svojich životov, čím nechávajú vyľudnedné a prázdne mestá, ktoré samé o sebe pôsobia desivo.

godzilla minus one
Zdroj: cinemaexpress.com

Monštrum desivejšie ako kedykoľvek predtým

Ochránený nie je ani samotný oceán a vláda o situácii zaryto mlčí. Je tak len na skupine odvážnych jednotlivcov, aby varovali všetkých a dokázali sa ubrániť, kým bude zničené aj samotné Tokio. Monštrum nedpúšťa a tak im zostáva jediné – bojovať a prežiť.

Je zaujímavé sledovať, že aj táto séria stále zachováva serióznejší tón a necháva divákov napäto a s úžasom sledovať, čo sa okolo deje. Kým teda dostaneme zvyšné (americké) projekty s kráľom monštier, je pre fanúšikov viac ako skvelou správou, že sa vracia aj jeden z domovského Japonska. Tamojší diváci si ho pozrú už v novembri, celosvetové vydanie je naplánované na 1. decembra 2023.

Mali ste aj vy zimomriavky, keď ste sledovali trailer na Godzilla Minus One? Ako sa vám pozdáva návrat monštra do domovského Japonska, navyše v povojnovom období? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -