Spoznávame dátum vydania 2. série Arcane. Zdá sa, že si ešte chvíľu počkáme…

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dátum vydania 2. série Arcane

Konečne spoznávame aspoň bližší dátum vydania 2. série Arcane. Animovaný prequel k populárnej hre League of Legends zožal veľké úspechy u divákov aj u kritikov, vylúžil si dokonca aj Emmy. Pokračovanie bolo potvrdené v podstate už po odvysielaní v novembri 2021, dlhý čas však bolo okolo neho ticho.

Príbeh sleduje dve známe šampiónky a sestry, Vi a Jinx. Zároveň je na ich súperení ukázaný aj vyšší konflikt dvoch protichodných svetov – bohatého i vyššej spoločnosti plného Piltoveru a drogrami presiaknutého podsvetia s názvom Zaun. Obe sestry kvôli odlúčeniu vyrastali v inej časti. Vi sa ujala jedna z členiek popredných rodín Caitlyn a Jinx bola vychovávaná pod dozorom kriminálneho lorda Silca.

finálny trailer Arcane
Zdroj: brightrist.com

Cliffhanger nás stále necháva v napätí

Prvá séria sa skončila obrovským cliffhangerom s chystaným útokom na Koncil. Čakáme tak, ktoré postavy ho prežijú a ktoré sa dokážu vrátiť do druhej série. Isté je však, že sa vrátia Hailee Steinfeld a Ella Purnell ako spomenuté sesty či Katie Leung ako Caitlyn.

Veľkým prekvapením je aj, že herec Jason Spisak prezradil, že sa vracia ako Silco. Toho sme totiž videli vo finálnej časti zomierať, jeho účasť však môže byť formou flashbackov či vízií. Vrátiť sa majú aj Ekko, Heimerdinger, Jayce alebo Viktor a odhalenie nových šampiónov možeme iste očakávať.

Blíži sa 15. výročie hry

Na druhú sériu Arcane si však ešte nejakú dobu počkáme. Spoločnosť Tencent, ktorá je materskou spoločnosťou League of Legends, vystúpila počas víkendu na udalosti Video V Conference. Tam odhalili, že ďalšie časti uvidíme v poslednom štvrťroku 2024. Presný dátum ešte nešpecifikovali.

Perfektný zmysel by však opäť dával november. Kopírovala by tak vydanie prvej série a zároveň by prišla na 15. výročie vydania hry. Skutočne, tá je s nami už od jesene roku 2009. Ešte zostáva čakať na odhalenie, či opäť vyjde na Netflixe v 3-epizódových príbehových celkoch alebo celá naraz.

Ako sa vám pozdáva dátum vydania 2. série Arcane? Myslíte si, že sa jej dočkáme naozaj v novembri 2024? Bude to pre vás náročné čakanie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -