Čaká nás najlepší seriál o mafiánoch doteraz? Prekonať by mohol aj Sopranovcov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál o mafiánoch pod skúsenými autormi

Kanál Showtime možno prinesie najlepší seriál o mafiánoch, aký sme doteraz videli. Dráma s viacerými hodinovými časťami si skutočne dáva vysoké ciele, pretože sa chce minimálne dorovnať úspešným Sopranovcom. História organizovaného zločinu v Spojených štátoch amerických je ale k tomu na najlepšej ceste, pretože si získala skutočne veľké mená z radov tvorcov.

V prvom rade ide o samotného scenáristu, ktorým nie je nikto iný ako Nicholas Pileggi. Ak by vám toto meno nič nehovorilo, tak vedzte, že je autorom niekoľkých kníh a filmov s touto tematikou. Je to bývalý novinár, ktorý sa postaral o dielo Kasíno, ktoré najprv vyšlo v knižnej podobe a potom bolo spracované ako film. Nerežíroval ho nikto iný ako Martin Scorsese.

film caisno
Zdroj: filmdaily.co

Ten sa postaral aj o jeho ďalšie adaptácie, medzi ktoré patrí Americký Gangster a v neposlednom rade aj najnovšie hit pre Netflix, The Irishman. Všetky spája Robert DeNiro v jednej z úloh a výnimkou nie je ani najúspešnejší film podľa jeho scenára, Goodfellas, práve u nás prekladaný ako Mafiáni.

Niekdajší novinár nebude na scenár sám

So scenárom by mu však mal pomáhať aj Terence Winter, ktorý v minulosti napísal taký hit, akým je Impérium – Mafia v Atlantic City. Broadwalk Empire (originálny názov) ale nie je jeho jediným úspechom pre HBO, nakoľko sa o nich postaral aj o drámu Vinyl. Autorské schopnosti preukázal aj pri písaní Vlka z Wall Street.

Zdroj: plejmo.com

A určite sa nedá nespomenúť, že písal scenár a pôsobil ako pomocný producent práve pri spomínaných Sopranovcoch. Za to si dokonca odniesol aj cenu Emmy (mimo toho bol niekoľkokrát nominovaný). V súčasnosti pracuje aj na spin-off sérii k Batmanovi Matta Reevesa, ktorá sa bude zameriavať na detektívne pôsobenie v jeho meste. Jej názov je preto Gotham PD.

A do tretice sa k autorom pridáva Brian Grazer, ktorý bude pôsobiť ako top producent. Na tejto pozícii pôsobil nielen pri seriáloch o organizovanom zločine, ale aj vo veľmi úspešných, až kultových filmoch. Za všetky určite treba spomenúť Apollo 13 alebo Čistá duša, patrí však medzi ne napríklad aj Da Vinciho kód. K tvorbe prinesie aj celý svoj tím Imagine Television Studios.

Showtime si nadstavuje latku skutočne vysoko. Ale právom.

Seriál o mafiánoch zatiaľ neodhalil svoj názov. Vieme však, že bude inšpirovaný Pileggiho hlbokou analýzou a chronológiou v americkom organizovanom zločine (ako uviedol portál Deadline). Čo je ale na tom najzaujímavejšie, celý bude prerozprávaný z pohľadu najvyššej kriminálnej rodiny v USA. Zatiaľ však nevieme, ktorá by to mala byť.

sopranovci film
Zdroj: hollywood.com

Tvorcovia si bližšie informácie zatiaľ prísne strážia. Spolupráca Pileggiho a Wintera však už teraz značí veľmi silné spojenie, ktoré by mohlo priniesť veľký hit. Showtime nie je práve stanica, ktorá by bola veľkým menom a prinášala nezabudnuteľné seriály, preto je to pre nich ešte väčšou výzvou. Avšak na to, aby sa aspoň vyrovnali aj legendárnym Sopranovcom, si zvolili viac ako vhodný tím, ktorý má drámu pripraviť.

Myslíte si, že spojenie týchto dvoch mien môže priniesť najlepší seriál o mafiánoch, aký sme doteraz videli? Váš názor nám nezabudnite zdeliť v komenátorch. 

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -