Nový trailer na animák Turning Red od Pixaru odhaľuje viac zo spojenia Mei a pandy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Druhý trailer na Turning Red

Nový trailer na Turning Red od Pixaru nám odhaľuje viac z mystického spojenia medzi mladým dievčaťom a pandou. Príbeh totiž rozpráva o trinásťročnej Mei Lee (ktorú nahovorí  Rosalie Chiang v rovnakom veku), ktorá však nie je obyčajnou tínedžerkou – pod nátlakom emócií sa totiž mení na veľkú červenú pandu.

Táto variácia na inú známu postavu však bude mať tajomnejší podtón. Pochádza z pera scenáristky Domee Shi, ktorá sa postará aj o réžiu snímky. Pixar si získala svojim krátkym filmom Bao, ktorý vyhral v tejto kategórií aj ocenenie Akadémie.

Mei Lee ako bežná tínedžerka

Ukážka nám predstavuje Mei ako bežné dievča v jej rokoch. V škole odvráva učiteľom, robí si srandu zo spolužiakov a chodí von s kamarátkami. Spoločne sú zbláznené do chlapčenskej kapely 4Town, ktorá je paródiou na viaceré boy bandy. Známym postojom parodujú Backstreet Boys a celým trailerom nás sprevádza skladba „It’s Gonna Be Me“ od NSYNC. Zaujímavosťou pri tom môže byť, že hudbu pre film originálne vytvorila Billie Eilish so svojim bratom Finneasom.

V jedno ráno však vidíme, ako sa Mei po nepokojných snoch o prastarých chrámoch a vytryskujúcej energie zo sôch pánd sama zmení na veľkú červenú pandu. Reakcia jej otca môže znamenať len jediné – toto nie je v ich rodine ojedinelá záležitosť.

turning red
Zdroj: polygon.com

Prastaré spojenie s červenou pandou

Ich rodina má prastaré tajomné prepojenie na toto zviera. Mei sa na neho zmení pri veľkom návale emócií a vidíme, ako ju viacero vecí dokáže priviesť naspäť do dievčenskej podoby. Avšak pubertálne dievča to s ovládaním pocitov nemá ľahké – o to viac, keď má mamu, ktorá jej je stále v pätách a stará sa až príliš. Jej meno je Ming a hlas jej prepožičala Snadra Oh (známa predovšetkým z Kliniky Grace).

Pixar nám teda ponúka ďalšiu snímku, ktorá sa sústredí na ovládanie emócií. Po ich filme V hlave z roku 2015 to bude mať však iný podtón. Tu neuvidíme personifikované konkrétnej emócie. Dalo by sa povedať, že niečo sa berie aj z nedávneho filmu Luca, kde je zmena na iného tvora asociovaná so zmenami v puberte.

Turning-Red
Zdroj: toptravellink.com

Trailer na Turning Red odhaľuje, že ovládanie emócií nie je ľahké

V každom prípade nás čaká pekná a príjemná alegória s milým príbehom. Do toho nebudú chýbať ani zaujímavé kultúrne vsuvky v podobe ázijskej mytológie. Humorným spôsobom sa pozrie na pocity tínedžera. Jednoducho niečo pre každého diváka.

Ako sa vám páčil druhý trailer na animák Turning Red? Páči sa vám odhalenie prepojenia Mei s pandou? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -