Nechýba sprostý robot Claptrap ani zvodná Moxxi. Sledujte nadupaný trailer na film Borderlands

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Borderlands

Prvý trailer na Borderlands, mimoriadne očakávané filmové spracovanie, je konečne tu. Ide o adaptáciu populárnej hernej značky s rovnakým názvom. Hráčov si už dekádu a pol získava jedinečnou grafikou a drsným humorom, ktorý sa neštíti od ničoho. Vidíme, že ani podoba pre veľké plátno nebude zaostávať a tieto ikonické prvky sa objavia aj v adaptácii. Ba priam ich ešte viac vytlačí na vrchol.

Režisérom tejto snímky a zároveň jej scenáristom je Eli Roth, ktorého môžeme poznať napríklad vďaka Hostelu (2005). Asistoval mu aj Tim Miller, ktorý priniesol prvého Deadpoola, nekorektné vtipy má teda iste zvládnuté. Na úpravách scenára a produkcii sa podieľal aj Craig Mazin, ktorý adaptoval The Last of Us.

Excentrická skupina v podaní veľkých hollywoodskych mien

Excentrickým postavičkám prepožičajú tváre (a hlasy) známe hollywoodske esá. Kevin Hart stvárňuje skúseného žoldniera Rolanda, tínedžerskú demoličnú expertu (a milovníčku všetkého výbušného) Tiny Tinu si zahrá Ariana Greenblatt. Hlavnou postavou je však Lilith a v tejto roli získala Cate Blanchett opäť nový a mimoriadne pôsobivý výzor.

Protagonistka je odpadlíčkou so záhadnou minulosťou, ktorá sa vracia na svoju rodnú planétu Pandora, aby našla svoju nezvestnú dcéru. O jej zmiznutie sa postaral aj hlavný záporák filmu Atlas. Toho si zahrá Édgar Ramirez. Samozrejme nemôže ísť o poriadnu skupinu nevšedných charakterov, ak by chýbala šialená vedkyňa. Ňou bude Tannis v podaní Jamie Lee Curtis.

plagát film borderlands
Zdroj: Lionsgate

Rovnaká zábava ako z predlohy

Psycho charakter Kriega, ktorého môžeme poznať aj z obalov hier stvárni Florian Munteanu. Samozrejme nebude chýbať ani sarkastický robot Claptrap, ktorého hlasom sa stal Jack Black. Vidíme, že táto nesúrodá skupina sa postará o likvidáciu banditov aj mimozemských bytostí, viac ako vystrieľaných nábojov bude už len hlášok. A budete sa spytovať, či toto majú byť naozaj hrdinovia, v ktorých rukách je osud vesmíru…

Na film dohliadal dokonca aj Randy Pitchfork, tvorca hier. Je vidieť, že tón predlohy je skvele zachovaný a diváci sa môžu tešiť na masívny zážitok. Ten by mali dostať 8. augusta, vtedy je naplánovaná premiéra v kinách.

Ako sa páčil trailer na film Borderlands vám? Pociťovali ste už pri ňom podobné zážitky ako z hier? Ste zvedaví na túto skupinku excentrických postáv? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: Lionsgate

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -