Netflix kúpil práva na pokračovania filmu Na nože. Zaplatili za to rekordnú, závratnú sumu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pokračovanie detektívky Na nože zabezpečené

Netflix zaplatil závratnú sumu za to, aby kúpil práva na pokračovanie filmu Na nože. Dalo by sa povedať, že tak trochu splnili sen režisérovi Rianovi Johnsonovi. Zabezpečili mu totiž nie jedno, ale hneď dve ďalšie časti. Ten samozrejme počíta aj s Danielom Craigom, ktorý sa má vrátiť v titulnej úlohe.

Tou je celkom svojský detektív Benoit Blanc. Craig zrejme bude mať dostatok času na podobné projekty, nakoľko končí s postavou Jamesa Bonda vo svojom poslednom filme Nie je čas zomrieť (a dúfajme, že sa jej už niekedy dočkáme). On bude jediným prvkom, ktorý bude filmy spájať.

Na nože
Zdroj: imdb.com

Titulná postava a nové obsadenie

Pre filmy totiž bude spoločná iba titulná postava. Johnson to potvrdil už skôr, počas februára, keď začal prvý raz hovoriť o pokračovaní. Detektív Blanc tu bude mať úplne nový prípad na rozriešenie. To znamená, že sa dostane aj do nového prostredia, medzi nových ľudí a tak sa vymení aj celkové obsadenie.

Predpokladáme, že podobný prípad to bude aj s treťou časťou, o ktorej režisér ešte zatiaľ nič nepovedal. V podstate, keď sa ešte pred niekoľkými mesiacmi vyjadroval k pokračovaniu, tak povedal nasledovné:

„Bolo to dobre na hlavu, pretože keď som pracoval na prvom filme, tak som 10 rokov nemal predstavu o tom, o čom bude. A s týmto začínam rovnako s prázdnymi stranami. Nie je to ozajstné pokračovanie filmu Na nože. Mal by som prísť aj s novým názvom, aby som ho mohol prestať nazývať „pokračovanie filmu Na nože“. Pretože je to iba Daniel Craig ako ten istý detektív, ale inak s úplne novým obsadením.“

Nový film každých pár rokov?

Johnson dokonca povedal, že by bol rád, keby mohol natočiť nový film z tejto (už dá sa povedať) série každých pár rokov. Nebolo by to nemožné, vzhľadom na to, že by sa dalo pre vyšetrovateľa vymyslieť dostatok prípadov (veď sa len pozrime na takého Poirota). Otázne je, či by s ním na dlhodobú spoluprácu naskočil aj Daniel Craig.

Na nože
Zdroj: imdb.com

Jedno je však isté, teraz má minimálne túto šancu a podporu od stále najväčšej všeobecne dostupnej streamovacej služby. Netflix mu to zabezpečil kvôli tomu, že za práva zaplatili rekordnú sumu. Portál Variety uviedol, že za obchod dali 450 miliónov amerických dolárov. A tým si stanovili nový rekord, dokonca ho prekonali dvojnásobne.

Za práva na film trhol Netflix nový rekord

Zatiaľ ich najväčším obchodom bol doteraz pripravovaný film The Gray Man. V akčnom trileri sa majú stretnúť veľké herecké mená ako Chris Evans alebo Ryan Gosling, o réžiu sa starajú bratia Russovci. Za tento dali 200 miliónov dolárov. To, že dajú za dve pokračovania o 2,5-násobok viac znamená, že filmu musia skutočne veriť. A my dúfame, že aj ďalšie dve časti budú podobne pútavé a zábavné ako ta prvá.

Tešíte sa, že je pokračovanie filmu Na nože konečne reálne? A čo hovoríte na to, že nedostaneme jedno, ale hneď dve? A mohli by byť v nasledujúcich rokov aj ďalšie? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -